מהו שרת וירטואלי [VPS] ומהם יתרונותיו לעסקים?

שרתים הם סוסי העבודה של עולם המחשוב. כוכב עולה הוא השרת הווירטואלי, מה הוא בעצם שרת וירטואלי או VPS ומהם יתרונותיו עבור עסקים?

תוכן שיווקי , ו' בשבט תשפ"א

מהו שרת וירטואלי [VPS] ומהם יתרונותיו לעסקים?-ערוץ 7
שרת וירטואלי
צילום: PIXBABY

מהם שרתים וירטואליים?

שרתי וירטואליים או Virtual Private Server (VPS) הם שרתים מבוססי וירטואליזציה, אשר מותקנים על שרתים פיזיים.

כמה שרתים כאלה, יכולים להיות מותקנים במקביל על אותו שרת פיזי. תשתית זו, מספקת לשרתי VPS יתרונות משמעותיים, ביחס לאפשרויות המחשוב השונות שזמינות כיום. על רקע זה, שרתי VPS זכו לפופולאריות עצומה, בכל רחבי העולם.

שרת ווירטואלי לעסק: מה חשוב לדעת?

בשרתים הווירטואליים משתמשים למגוון מטרות, דוגמת אירוח אתרים, שרתי פיתוח או שרתי בסיסי נתונים. אם חשוב לכם לשריין עבור השרת משאבים מוגדרים, ניתן לשכור גם שרת וירטואלי שבנוי לכך (VDS או Virtual Dedicated Server).

שרתים וירטואליים יכולים להיות מותקנים גם על שרת פיזי, בתוך העסק עצמו. עם זאת, הם נצרכים כיום בעיקר כשירותי ענן מרוחקים, תודות ליתרונות שנפרט בהמשך.

היתרונות שעושים את ההבדל

ה-VPS מספק יתרונות רבים כאמור, אך אחת בולטת מעל כולן: היכולת להתאים עצמו, לדרישות משאבים משתנות. זו היא נקודה חשובה מאוד, מאחר שבתסריטים שונים, שרתים עשויים להידרש לעמוד בעומסים עם שינויים גדולים מאוד. אם זה היה שרת פיזי רגיל, הוא היה מוגבל ביכולתו לעמוד ב"פיקים" של קפיצות בדרישות המשאבים. כאן לעומת זאת, העמידה במצבים כאלה אוטומטית, גמישה ומובנת מאליה. במקרים רבים, מדובר ביכולת שיש לה משמעות עסקית גדולה.

למשל, אם מדובר בחנות מקוונת, אשר צריכה לעמוד בעומסים משתנים מאוד, בין יום רגיל לבין יום של מבצעים. שרתים אלה, גם מספקים למשתמשיהם ניהול קל ונוח במיוחד, מרחוק כאמור. קל להתחיל להשתמש בשרות כזה, לנהל אותו באופן שוטף ולשנות דברים שונים. כמובן, העובדה שכל זאת זמין מרחוק, כשרות ענן, פירושה שנחסך מכם הצורך להחזיק שרת פיזי אצלכם ולהתקין עליו שרת וירטואלי. מדובר בחסכון ניכר, במגוון משאבים עסקיים משמעותיים.

מבחינה כספית, תשלמו על השרת הווירטואלי סכומים קטנים בכל חודש - רק על פי היקף השימוש. מודל תשלום זה, שהוא אבן הפינה של שרותי ענן וחלק מסוג הצלחתם בכלל, מקל מבחינת ההוצאות השוטפות. כמו כן, הדבר יחסוך מכם את הצורך להשקיע בכוח אדם לטפל בשרתים פנים ארגוניים ואת הכסף שזה עולה. כוח האדם הקיים, יוכל להיות מופנה לביצוע משימות חשובות יותר, שהן פחות טכניות ושוטפות.

איך בוחרים ספק מתאים?

כדי לבחור ספק שייתן לכם את השירות הטוב ביותר בתחום זה, מומלץ להקפיד על כמה דברים:

  • להגדיר דרישות - לפני הכול, להבין בדיוק מה אתם מחפשים בשרתים הוירטואליים ואצל הספק ולהגדיר לעצמכם דרישות מינימום בהיבטים אלה.
  • מוניטין ואמינות - לבדוק לגבי הספק את כל המידע הרלוונטי, ולוודא שתעבדו עם ספק אמין.
  • דגש על שרות ותמיכה - לוודא שתוכלו לקבל מספק זה שרות ותמיכה ברמה מספקת. ייתכן כמובן שהדבר יהיה כרוך בתשלום עבור תמיכה מורחבת.
  • לנסות - בסופו של דבר צריך פשוט נסות ולראות בעצמם, מי מהספקים שנותרו על הפרק מתאים לכם יותר.

לסיכום

לאור היתרונות הרבים של שרתים מסוג זה, חשוב לכל עסק להכיר אותם ומומלץ מאוד לעשות בהם שימוש. כדאי לכל הפחות לנסות זאת, דבר שהוא במילא קל למדי, מאחר שמדובר בשרותי ענן. אם תרצו לקרוא מידע נוסף או לנסות את השירות בעצמכם, תוכלו לפנות אל חברה מקצועית כמו חברת קמטרה ולקבל פרטים נוספים על אודות השירות.