היועמ"ש נגד הממשלה: שקר וכזב

היועמ"ש דוחה את הניסיון של שרים בממשלה להאשים אותו ביבוא המוטציות לישראל ומבהיר כי מעולם לא מנע התניית כניסה לארץ בבדיקה

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ה' בשבט תשפ"א

היועמ"ש נגד הממשלה: שקר וכזב-ערוץ 7
אביחי מנדלבליט
צילום: נעם ריבקין פנטון

שרת התחבורה מירי רגב טענה הבוקר (שני) כי חיוב נוסעים בבדיקות הקורונה בנמל התעופה - לא אושר עד עתה על ידי הייעוץ המשפטי.

"לצערנו לאורך כל הדרך גורמי הייעוץ המשפטי אמרו שאין לנו את הסמכות, לחייב את האזרחים לבצע את הבדיקות מה שאילץ אותנו לייצר פתרונות אחרים", אמרה רגב.

אולם, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מיהר להוציא הכחשה מוחלטת בעניין, "בעקבות מספר פרסומים מסולפים, אנו מבהירים כי אין כל אמת בטענה כאילו הייעוץ המשפטי לממשלה מנע אי פעם, בדרך כלשהי, התניית כניסה לארץ מחו"ל בהצגת בדיקת קורונה שלילית".

"הנושא עלה והתבקש לראשונה רק במהלך השבוע שעבר, ואנו מדגישים כי קיימת דרך משפטית מתאימה להסדיר את הסוגיה, וכך גם נמסר לגורמי המדיניות הנוגעים בדבר. גורמי הייעוץ המשפטי לממשלה ימשיכו במתן פתרונות משפטיים על מנת לסייע לממשלה לממש את מדיניותה בגבולות הדין, כפי שנעשה עד כה, וצר לנו על הטעיית הציבור באמצעות אמירות לא נכונות בהקשר זה", נמסר עוד.

לשכת שר הבריאות הגיבה "על אף דרישותיהם של שר הבריאות ושל שרת התחבורה לחייב ישראלים בבדיקה שלילית לקורונה בכניסה לארץ, נמסר כי יש קשיים משפטיים. אנחנו שמחים על ההבנה של היועמ"ש למצוא פתרון כדי לא לייבא לישראל עוד מוטציות".