מנכ"ל דרכנו: הרצח הפוליטי מעבר לפינה

סקר תנועת 'דרכנו': 40 אחוז מהישראלים חוששים כי במקרה שנתניהו יפסיד בבחירות, תומכיו עלולים לכבוש את הכנסת

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ה' בשבט תשפ"א

מנכ"ל דרכנו: הרצח הפוליטי מעבר לפינה-ערוץ 7
גבעת הקפיטול
צילום: ISTOCK

האם מראות כיבוש הקפיטול בוושינגטון יכולות לחזור על עצמן גם במשכן כנסת ישראל בירושלים?

סקר שיזמה תנועת 'דרכנו' קובע כי 40 אחוז מהישראלים חושבים שמציאות כזו יכולה להתרחש ואפילו בזמן הקרוב, אם ראש הממשלה בנימין נתניהו יפסיד בבחירות הקרובות.

הסקר, שנערך בקרב 500 איש המהווים מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה הבוגרת בישראל, על ידי פאנלס פוליטיקס בהובלת ד"ר מנחם לזר, שאל "האם לדעתך אירוע דוגמת כיבוש הקפיטול על ידי תומכיו של הנשיא טראמפ, עלול להתרחש גם בישראל במידה ויהיה הפסד של ראש הממשלה בבחירות ?". 38.2 אחוז מהנשאלים השיבו בחיוב, לעומת 44.7% שהשיבו בשלילה ועוד כ- 17 אחוז ענו 'לא ידוע'.

כמעט 42 אחוז מהנשאלים (41.8%) גם השיבו בחיוב לשאלה האם "לאור ריבוי השיח האלים בחברה הישראלית, האם אתה חושש מרצח פוליטי נוסף סביב הבחירות הקרובות לכנסת". מנגד, כמעט 43 אחוז השיבו בשלילה וקצת יותר מ- 15 אחוז השיבו 'לא ידוע'.

שאלה נוספת בסקר שיזמה תנועת 'דרכנו' עסקה בסוגיית חסימות חשבונות הפייסבוק והטוויטר של הנשיא טרמאפ. כמעט 62% (61.5%) ענו בחיוב לשאלה "האם צריך לחסום חשבונות פייסבוק וטוויטר של מנהיגים ישראלים המשתמשים בפלטפורמות אלו לטובת הסתה", לעומת 23.3% שהשיבו בשלילה ועוד 15.3 אחוז שהשיבו 'לא ידוע'.

בתגובה לממצאי הסקר, אמר מנכ"ל 'דרכנו' יאיא פינק כי "למרות הספין שיצא מבלפור בקשר להפגנות הדמוקרטיות , הציבור הישראלי מודאג דווקא מההסתה היוצאת מהשלטון ועלולה להוביל גם לאלימות ברחובות". פינק התריע כי "הרצח הפוליטי הבא למעבר לפינה ועל כולנו מוטלת החובה לעצור את ההסתה, האלימות והדה לגיטימציה לרשויות החוק".