לב ההר יזמות
לב ההר יזמות צילום: יחזקאל בלומנשטיין

בצדו הצפוני של היישוב איתמר, עומדים מגרשים בהם כבר שנים ארוכות מתוכננת בנית שכונה. במשך השנים נעשו מספר ניסיונות לקדם את הבניה במקום שמשלב הזדמנות לנוף עוצר נשימה, קרבה למרכז היישוב ובתים צמודי קרקע.

אתגרים תכנוניים רבים עמדו בפני היזמים שהתעניינו בפרויקט והעמידו את הפרויקט בסימן שאלה. לפני כשנה וחצי נכנסה חברת לב ההר יזמות לעובי הקורה והביאה לפרויקט את הגישה שמובילה את החברה- לא לוותר ולמצוא פתרונות יצירתיים שיהפכו פרויקט לכדאי.

לאתר הפרויקט>>

הפרויקט הזה הוא דוגמא מצוינת לגישה של החברה שלנו" אומר יונתן מנכ"ל לב ההר יזמות "אנחנו מאמינים שבנייה ביישוב חייבת להתאים את עצמה לאופי היישוב ולתושביו ולהיות כזו שמעצימה את הקהילה"

"באשר, לפרויקט הבית באיתמר, הבנו די מהר שהשלב הראשון הוא התאמת התכנון לתושבי איתמר. ביצענו אפיון למשפחות שקבעו את ביתן באיתמר בשנים האחרונות, למשפחות שעזבו, ולמשפחות על התפר ובנינו פרופיל משפחתי, אותו חיברנו לפרופיל הקהילתי שאנחנו מכירים מעבודה משותפת עם הנהגת היישוב" משתף יונתן בתהליך התאמת השכונה ליישוב.

"עם הפרופיל המשפחתי והקהילתי, פנינו לאדריכל והצגנו את התאמות התוכניות שיש לבצע עד לקבלת תוצאה מותאמת לתושבי היישוב וכן, לנקלטים מבחוץ"

את הפרויקט, בונה החברה בשותפות עם חברת בן פורת, חברה קבלנית עם ניסיון בבניית שכונות ובניה ציבורית במספר יישובים בשומרון. "השותפות הזו", כך מסביר יונתן, "כינסה את המספרים למחיר דירה אטרקטיבי שמושך אליו גם פונים מחוץ לאיתמר שכבר רכשו בית בפרויקט"

המחיר האטרקטיבי, ביחס לבית גדול (150 מ"ר) צמוד קרקע עם גינה גדולה, יחד עם העובדה שאיתמר יישוב שצומח המתאפיין במוסדות חינוך מעולים, בקהילה תוססת המשלבת את ותיקי היישוב עם צעירים וכל גילאי וסגנונות הביניים, הביא לכך שכבר קרוב לחצי פרויקט נמכר.

"מבחינתנו" אומר יונתן "מדובר בפיצוח שממשיך את מגמת הצמיחה שמובילה הנהגת היישוב בשנים האחרונות. אנחנו שמחים להיות חלק ומנוע לצמיחה הזו. ברור שעוקף חווארה שבנייתו עתידה להתחיל בחודשים הקרובים יהפוך את האזור כולו לזמין יותר ומי שישכיל לרכוש כיום בית באיתמר ייהנה מבית צמוד קרקע, גדול במחיר שאין לו מתחרים"

לאתר הפרויקט>>