הרב יגאל לוינשטיין ספד למעין רינה פלסר: "ברגעיה האחרונים, פגשתי אישה בריאה"

30 לפטירת מעין רינה פלסר: המשפחה והרבנים קיימו אזכרה. הרב לוינשטיין: "כשפגשתי אותה עומדת בלי כוחות הרגשתי כננס העומד בפני ענק".

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ה' בשבט תשפ"א

בני משפחתה של מעין רינה פלסר התכנסו לרגל מלאת 30 יום לפטירתה, ערכו סיום ש"ס משניות, ואמרו דברי תורה ודברים לזכרה.

"לפני 30 יום נפרדנו ממך", אמר אביה, הרב יקי רייס. "בעיצומו של חג החנוכה, כשהאור הולך ומוסיף, עלתה שלהבת חייך למרום וחשך העולם".

"בתחילת המחלה אמרו הרופאים שאפשר להתמודד עם המחלה", אמר. "הטיפולים והשתל עלו יפה, היו תופעות לוואי לא פשוטות, אבל חשבנו והאמנו 'אך זה חלי ואשאנו'. בחודש תמוז האחרון התברר לפתע שהמחלה שנית תקפה אותך שוב, והפעם ביתר שאת. מיום ליום התברר שהטיפול במחלה הוא מסובך ולא זכינו. האור והבית המאיר שבניתם את ועידו שודד".

ראש ישיבת 'הר המור, הרב עמיאל שטרנברג ספד לה: "היא רצתה לחיות בשביל ילדיה, היא רצתה לחיות בשביל בעלה, היא רצתה לחיות בשביל עם ישראל, היא רצתה לחיות בשביל הארץ, היא רצתה לחיות בשביל לקדש שם שמים. היא ידעה שצריכים אותה, מחכים לה, שמחים בה. זה ריבוי חיים. זה נשאר נצחי וזה ישאר לעד".

ראש המכינה הקדם צבאית 'בני דוד', הרב יגאל לוינשטיין, ספד: "מעין ברגעיה האחרונים, כשאני פגשתי אותה באותו הלילה שהחלפנו משמרת לילה, פגשתי אישה בריאה. פגשתי אישה דבוקה בה' יתברך. המילים ששמעתי ממנה, כוחות לא היו לה, גופנית כבר לא היה. כוחותיה הפיזים עזבו אותה כבר מזמן. אבל עמדה אלומתה וגם ניצבה. לפיד של אש בוער בדביקות בה' יתברך במובן הכי עמוק שלו".

"כשהיא כבר לא יכלה לעשות שום דבר אמרה לי העיקר לקבל את הייסורים באהבה ובשמחה ולדעת שאין עוד מלבדו", הוסיף. "כשפגשתי אותה ככה בלי כוחות, הרגשתי כננס העומד לפני ענק. יהי זכרה ברוך".