שוטר ערבי לעצור יהודי: "נכון ערבי זה מפחיד?"

תלונה הוגשה נגד שוטר ערבי שהתבטא באופן לאומני כלפי עצורים יהודים. ''נכון זה מצחיק שערבי תופס יהודי וערבי יותר חזק?''.

ערוץ 7 , ה' בשבט תשפ"א

שוטר ערבי לעצור יהודי: "נכון ערבי זה מפחיד?"-ערוץ 7
שוטר. אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

חמישה יהודים שנעצרו בשבועות האחרונים במסגרת המחאה נגד מותו של אהוביה סנדק ז''ל סיפרו לארגון חוננו על התבטאויות לאומניות שנשמעו מצד שוטר ערבי.

עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו פנה במכתב למפקד מחוז ירושלים במשטרה ניצב דורון ידיד, עם פירוט ההתבטאויות, וכתב כי "מעבר לתלונות על אלימות פיזית ומילולית טען אחד המתלוננים אשר פרטיו בנדון כי הנילון התריס כלפיו התבטאויות לאומניות, כדלקמן: 'נכון ערבי זה מפחיד?', 'נכון זה מצחיק שערבי תופס יהודי וערבי יותר חזק?'".

לדברי יאדו, השוטר חזר על אמירותיו אלו פעמים מספר. "ביטויים לאומניים ערביים נגד יהודים לא אמורים להישמע במדי משטרת ישראל. עם כל הכבוד, מדי המשטרה וסמכות המשטרה לא אמורים לשמש כסות לאמירות לאומניות".

עו"ד יאדו הזכיר כי מדובר בתקופה של מחאה על מות אהוביה סנדק ז"ל, "הדברים מקבלים משנה תוקף בימים אלו בהם פוקדים את הרחבות מאות צעירים דתיים בהפגנות המחאה על מות חברם אהוביה ז"ל, ואותם מוחים לא אמורים לספוג עלבונות לאומניים עם קווים גזעניים ומשפילים מצד שוטרים ערבים".

לסיום ביקש לטפל באופן מיידי בנושא: "אנו סבורים אפוא כי הנושא מחייב בירור וטיפול מידי ברמת היחידה פנימה, תוך נקיטת האמצעים כנגד הנילון וחידוד הנהלים ברמת הכלל".

עו"ד יאדו מסר "השוטר הערבי לובש מדי משטרת ישראל ועליו להתנהג בהתאם, יש להוקיע אמירות פוגעניות מסוג זה ועל מפקדיו לטפל בכך".

ממשטרת ישראל נמסר: "התלונה התקבלה במשטרה ובימים הקרובים היא תיבדק ותטופל על ידי הגורמים הרלוונטיים".