פרסום ראשון: הוריו של אהוביה סנדק ז"ל קוראים לעצור את הרס מעוז אסתר

הוריו של אהוביה סנדק, אברהם ואיילת סנדק, קוראים למשטרה לא להרוס את גבעת 'מעוז אסתר' בה התגורר. האם לא יהיה מנוח להורים השכולים?

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ה' בשבט תשפ"א

פרסום ראשון: הוריו של אהוביה סנדק ז"ל קוראים לעצור את הרס מעוז אסתר-ערוץ 7
הוריו של אהוביה סנדק ז"ל
צילום: ערוץ 7

אברהם ואיילת סנדק, הוריו של אהוביה סנדק ז"ל שנהרג במהלך מרדף משטרתי, קוראים לעצור את הריסת גבעת "מעוז אסתר" שבה התגורר אהוביה.

''הובהר לנו כי בתום ימי השלושים על מותו של בנינו, אהוביה סנדק, ז"ל, בכוונת 'משטרת ישראל' לפנות ולהרוס את המאחז 'מעוז אסתר' אשר היה ביתו ומקור אהבתו של אהוביה", כתבו בני הזוג סנדק בפנייה גלויה לשרים, חברי כנסת ורבנים.

"אהוביה בנה וגאל את אדמותיה של ארץ ישראל, אהב את רגבי אדמתה, ולאחר מותו הותיר לנו את מורשתו, שהיא אהבת ה' בפשטות, לימוד תורה לשמה ואהבת הארץ לשמה", כתבו. "אנו מוחים ומביעים התנגדות נחרצת להריסת המאחז שהיה ביתו של אהוביה, ז"ל וכעת נותר כגלעד זכרון חי ונחמה פורתא להוריו ואחיו, משפחתו, חבריו וכל מי שזועק את לכתו בטרם עת ואהבת ארץ ישראל היא נשמת אפו".

"האם לא די בעוול הנורא?" זעקו. "האם לא יהיה מנוח להורים השכולים ולמשפחה הדואבת? אנו קוראים לכם, מכובדיי ומכובדותיי, לבטל את הגזירה הנוראה הזאת. עם ישראל נמצא על סיפו של משבר אמון הפושה בקרב רבים וטובים מאזרחי ישראל".

לדבריהם, "ברצותכם ובכוחכם לאחד את השורות, לאחות את הפצעים ולומר בקול רם ונחרץ לא לחורבן בית שלישי, אלא לבנייה, לאיחוד ואיחוי הקרעים ולהמשך דרכו של החלוץ הצדיק בן דורנו, אהוביה סנדק, ז"ל, אשר אהב וחלם, וקיים הלכה למעשה את מצוות יישוב ארץ ישראל".

קריאה לעצור את הרס המאחז
צילום: ללא