עוף אורז כרעיים בישול אפיה מתכון מתכונים מטבח תזונה אוכל מזון
עוף אורז כרעיים בישול אפיה מתכון מתכונים מטבח תזונה אוכל מזון Istock

הסגר השלישי גרם לכולנו לשוב הביתה ולשהות די הרבה ליד ארונות המטבח, המזווה והמקרר.

כשמצב הרוח 'לא משהו' - אפשר להניח מראש את סדר הפעולות הצפוי: חיפוש דבר מאכל ו...אכילה (עם קצת פחות ייסורי מצפון כי בכל זאת, סגר).

כעת, לחג האילנות מתלווים מגשי פירות יבשים עמוסים בסוכרים המדרבנים אותנו, מתוקף משמעות החג הרוחני, להעמיק קצת בשורשי האכילה שלנו.

אך דווקא עכשיו, אפשר לנסות להבין מנין נובע הרצון שלנו לאכול כפי שאנחנו אוכלים את מה שאנחנו אוכלים. כי עם הסגר, בא גם התיאבון לדעת.

לרגל ט"ו בשבט, מקיימת עידית שלו, תלמידתה של ימימה אביטל ע"ה, סדנה ייחודית אודות סוד האכילה. מתברר, שאכילה היא הרבה מעבר לתזונת גוף וספירת קלוריות.

"ימימה ע"ה לימדה אותנו שאכילה מיטיבה היא חלק מתיקון שורש רגשי", אומרת שלו. "בסדנה הדיגיטלית נעסוק באכילה מיטיבה מתוך רגש לקיום ולא מתוך ביקורת. נעסוק במידות ומשקל מתוך קשר עם רצון מהותי ונשי וגם נעסוק בבעיית ה'אכילה המפצה' בו נפגוש את הילדה החסרה, המתאמצת והמצטדקת שבנו".

"סגר זו תקופה של עליות וירידות ומצבי רוח משתנים. תמיד בתקופה הזו של השנה אני חוזרת לעסוק בלימוד בשני נושאים שקשורים מאוד זה לזה:

תיקון עם ההורים, שנקרא בלימוד ימימה 'תיקון שורש' ואכילה מיטיבה".

למה שני הנושאים קשורים זה לזה?

"כי מהות התיקון עם ההורים היא לקבל את המקום אליו אנחנו שייכות. להכיר בחוסרים שהיו בחינוך שלנו ולתת להם את המקום

כפי שימימה ע"ה אומרת על ההורים: "ידעו מה שידעו". וכשאנחנו מנסות להגיע לאכילה מיטיבה - אנחנו פוגשות את אותו המקום.

הרי רוב האכילה המשובשת שלנו מגיעה מהמקום הרגשי - אנחנו מנסות לפצות את עצמנו, על הקשיים, החולשות, העומסים, בעזרת אוכל, ועוד אוכל ועוד אוכל".

שלושת המפגשים של עידית שלו ישודרו בזום בתאריכים הבאים בשעה 20:00: יום שלישי, ו' שבט 19.1, יום חמישי, ח' שבט, 21.1 ויום שלישי, י"ג שבט, 26.1. לפרטים והרשמה לסדנה לחצו כאן.