בני עקיבא העולמית: מהי המשימה לעשור הקרוב?

בבני עקיבא העולמית הגדירו את המטרות לעתיד. "הקורונה הכריחה אותנו ללמוד כיצד ניתן לשמור על קשר עם החניכים גם בעולם הווירטואלי".

ערוץ 7 , ה' בשבט תשפ"א

בני עקיבא העולמית: מהי המשימה לעשור הקרוב?-ערוץ 7
רועי אבקסיס
צילום: דוברות בנ"ע העולמית

1,500 חברי בני עקיבא העולמית בעבר ובהווה השתתפו אמש (ראשון) בכנס ווירטואלי מיוחד שעסק במטרות התנועה, בחשיפת העשייה ובחיבור בין קהילות וסניפים.

באחד מרגעי השיא של הערב נערך פאנל בהובלת דוב מאייר, יו"ר בני עקיבא העולמית, שעסק במה שצריכה התנועה להתמקד בו בשנים הקרובות.

בפאנל השתתפו הרב בנג'י לוי, מנכ"ל מוזייאק לשעבר, שביקש כי התנועה תתמקד בחיבור שבין יהדות לציונות ובמקביל באמצעות עשייה במקום המגורים תוביל תיקון עולם. אליענה גרופינקל, עיתונאית ובוגרת בני עקיבא צרפת, קראה להתמקד בעידוד עלייה כבר בסניפים בתפוצות ובמסגרות סיוע וליווי בישראל כדי להעניק רשת בטחון לעולים.

מזכ"ל תנועת הנוער בני עקיבא, יאיר שחל, ציין כי לתפיסתו יש לשים את הדגש על החיבור בין התנועה בישראל לסניפים שבתפוצות כדי להעביר מסר שיהדות התפוצות היא חלק מאיתנו. שחל גם ציין את הקורונה כזרז של שיתופי פעולה כאלה.

רועי אבקסיס, מזכ"ל בני עקיבא העולמית, אמר כי "תנועת בני עקיבא העולמית צריכה להיות ראש החץ במאבק בהתבוללות, התנועה צריכה לדעת לחבק ולקרב גם קהלים שלא בהכרח ציונות דתית כמונו ולדעת לשמור אותם יהודים מתוך הפעולות המשותפות לדבריו לאחר הקירוב נוכל לעודד אותם לעלות ארצה".

הכנס של תנועת בני עקיבא העולמית
צילום: דוברות בנ"ע העולמית

בכנס כאמור לקחו חלק גם דניאל גולדמן יו"ר ארגון גשר לשעבר והרב נועם פרל. השרה עומר ינקלביץ', הרב יחיאל וסרמן, ד"ר מיכה גודמן הרבנית ימימה מזרחי.

במהלך הערב העלו על נס את פועלם של הרב לורד יונתן זקס, שהיה דמות מופת בתנועה, ושל שלדון אדלסון שותף לדרך התנועה ומי שסייע לה במספר פרוייקטים.

לדברי אבקסיס, "היכולת לקיים כנס עם כל כך הרבה קהילות שונות וסניפים מכל העולם היא תולדה של מציאות הקורונה. הקורונה הכריחה אותנו ללמוד מהר כיצד ניתן לשמור על קשר עם החניכים ופעילות גם בעולם הווירטואלי. מתוך אלה השכלנו גם לייצר ביחד גדול של 1500 איש שלקחו חלק בכינוס".