תיעוד מכעיס: חתונת ענק בבני ברק

מאות חסידים רוקדים בצפיפות באולם סגור בבני ברק, מתעלמים מהסגר ומהנחיות הבריאות. המשטרה פיזרה את המשתתפים וחילקה קנסות.

ערוץ 7 , ה' בשבט תשפ"א | עודכן: 22:27

מזלזלים בבריאות הציבור: מאות בני אדם השתתפו הערב (שני) בחתונה חסידית בעיר בני ברק, בניגוד מוחלט להנחיות משרד הבריאות ותוך התעלמות מהסגר ההדוק שהטילה הממשלה.

בתוך האולם הסגור, מאות ילדים ומבוגרים רוקדים כאשר רובם עוטים מסיכה על הפנים.

המשטרה הגיעה למקום לאחר זמן רב יחסית, פיזרה את המשתתפים וחילקה קנסות למארגנים.

יו״ר ש״ס השר אריה דרעי אמר כי "התמונות הללו של חגיגות והתקהלויות המוניות בצפיפות גדולה ובניגוד גמור לכל הנחיות משרד הבריאות ולצו התורה של ׳ונשמרתם מאד לנפשותיכם׳ בעיצומה של מגיפה קשה עם מוטציות שמקדמות הדבקה - הינן חילול ה׳ גדול וחמור מאין כמותו".

"אירועים אלו לא רק שמסכנים מאות משפחות אלא גם מוציאים את דיבתו של הציבור החרדי, ציבור שרובו הגדול והמוחלט שומר על כל הכללים ומתמודד בחירוף נפש בתנאים לא פשוטים של צפיפות ומשפחות ברוכות ילדים. אני זועק וקורא לכל מי שיכול לתת יד לעצור אירועים והתקהלות כאלו, כולל ראשי רשויות ומנהיגי ציבור. אנא, חוסו על נפשותיכם ועצרו את הפגיעה הקשה בכלל הציבור החרדי. זו לא דרכנו", דברי דרעי.

לאור הזינוק בנתוני התחלואה, ראש הממשלה בנימין נתניהו מתכוון לבקש מהממשלה מחר (שלישי) להאריך את הסגר ההדוק בעשרה ימים כך שיימשך עד סוף חודש ינואר.

נתניהו מתואם עם משרד הבריאות שמבקש עוד שבועיים של סגר במתכונת הנוכחית, מתוך אפשרות להתפשר על עשרה ימים.

7,098 בני אדם אובחנו חיוביים לקורונה מחצות. מצבם של 1,161 חולים מוגדר קשה ו-292 מתוכם מונשמים. מספר המתים עלה ל-4,040.

עם זאת, ייתכן יהיו שרים שלא יתמכו במהלך, משום שיש מחלוקת על הדרך שבה תתבצע היציאה מהסגר.

באוצר דורשים שכל העסקים ייפתחו מיד בתום מועד ההגבלות ההדוקות, לאור הנזק הגדול שנגרם לעסקים רבים. שרי כחול לבן מתכוונים להתעקש על פתיחה של כל מערכת החינוך מיד בתום הסגר.

מוקדם יותר בביקור בבית שמש הבהיר נתניהו את הצורך בהארכת הסגר. "מחר נקיים את ישיבת הממשלה בנושא הקורונה. המוטציה משתוללת בעולם ומדינות מדברות על סגר עד אפריל, זה לא המצב אצלנו. אך יכול להיות שנידרש לתקופה קצרה מוגבלת נוספת, נחליט על כך מחר. אנחנו בדרך לניצחון גדול", אמר ראש הממשלה.

"סגרים דיפרנציאלים לא עובדים, אנחנו יודעים את זה כבר. גם הבדיקות המרובות לא מספיקות. רק סגר וחיסונים יוציאו אותנו מהקורונה בזמן הקרוב", הוסיף נתניהו.

שר הבריאות יולי אדלשטיין הוסיף, "החיסונים לוקחים אותנו למקום טוב. במקביל טיפסנו בחולים הקשים, גם במחלקות הקורונה. נבוא מחר לממשלה ונבקש הארכה של הסגר. אין ברירה. מקווה שיאושר, כי כולנו מבינים את המצב".

"אי אפשר לחיות עם ממוצע של 8,160 מאומתים ליום ו-1100 חולים קשים בבתי החולים. צריכים לטפל בזה, להתקדם עם החיסונים ולהגיע למציאות אחרת של פתיחת המשק, התרבות, בתי הכנסת, ומערכת החינוך. ואז נהיה בעזרת ה' המדינה הראשונה בעולם שאומרת: חזרנו לחיות חיים אמיתיים, חזרנו לחיים", דברי אדלשטיין.