איתמר בן גביר: "ההיתכנות לחיבור עם סמוטריץ' נמוכה"

יו"ר עוצמה יהודית עו"ד איתמר בן גביר קרא לחיבורים בקרב הציונות הדתית, ואמר כי הפער מול מפלגתו של סמוטריץ' הוא לא ערכי.

103FM , ו' בשבט תשפ"א

איתמר בן גביר: "ההיתכנות לחיבור עם סמוטריץ' נמוכה"-ערוץ 7
איתמר בן גביר
צילום: יהונתן ולצר/TPS

עו"ד איתמר בן גביר שוחח הבוקר (שלישי) עם דולן יוכפז וענת דוידוב ב-103FM על האפשרות לחיבורים בימין.

לדבריו: "שלושה סבבים אמרתי שאם יהיה חיבור בימין, זה יהיה הצ'אנס היחיד לממשלת ימין. אמרתי וצדקתי. במועד ב' קיבלתי 84 אלף קולות, זה אומר שאם היינו נכנסים בחיבור, הייתה היום ממשלת ימין, והוסיף: "למרות מה שעשו לי, אני שם את הכול בצד. מה שמעניין אותי זה באמת ארץ ישראל, באמת עם ישראל, זה באמת הניצחון שלנו".

עוד אמר בן גביר: "אני פונה לחבריי, גם לבית היהודי וגם לאיחוד הלאומי וגם לשאר המפלגות, ואומר להם - 'חבר'ה, בואו נלך ביחד'".

פונה, ומה?

"בואו נאמר את האמת. לגבי בצלאל סמוטריץ', אני רואה שההיתכנות נמוכה. אני מכבד אותו, רצונו של אדם, כבודו".

אגב הבעיה היא ערכית או כיסאולוגית?

"איזה ערכית? אני לא חושב שיש כאן איזושהי בעיה אידאולוגית, הרי במועד א' הלכנו איתם ביחד, ובמועד ב', הסיפור שהיה אפילו עם איילת שקד, לא היה על אידאולוגיה, זה היה על מקומות".

אבל חלק מהמצביעים של סמוטריץ' יכולים לראות בך סדין אדום וללכת לבנט.

"אתה בטוח שאתה מדבר על השם הנכון? יש מישהו אחד במדינת ישראל שיצביע לסמוטריץ' ושאיתמר בן גביר הוא סדין אדום?".

אז למה הוא לא לקח אותך?

"אני מעריך אותו, הוא עושה דברים טובים, וכל מה שהוא אומר בעניין של בנט, הוא צודק".

אתה מפריע לו?

"אני לא נכנס לזה, אני כן נכנס לדבר אחד - ההיגיון אומר שחיבור בינינו מביא ל-7-6 מנדטים. זה ה-61, 62, 63 של ממשלת ימין".

"נתניהו רוצה ממשלה כזאת שתנצח את הבחירות"

בהמשך התייחס בן גביר לניסיונות של ראש הממשלה בנימין נתניהו להביא לחיבורים בין עוצמה יהודית למפלגות אחרות מהימין, וסיפר: "נתניהו מאוד רוצה, הליכוד מאוד רוצה. אם אנחנו נכנסים בעזרת השם, זו באמת תהיה ממשלת ימין, וברור לי שהוא רוצה ממשלה כזאת שתנצח את הבחירות".

לגבי יו"ר תקווה חדשה גדעון סער, אמר בן גביר: "אני מעריך אותו. הוא עשה סיורים בחברון, הוא איש ימין בהגדרתו. מי שאומר שהוא איש שמאל, אני לא חושב שהוא צודק. אבל יש לי בעיה עם העמדות שלו בעניין מערכת המשפט. אני חושב שצריך לעשות רפורמה משפטית ולהביא תיקון מאוד רציני, ואני לא חושב שסער הולך לשם בנושא הזה".

לקראת סיום השיחה הסביר בן גביר איך הוא היה מטפל במשבר קורונה, אם הוא היה היום חלק מהממשלה: "אני לא סוגר את המשק, אני לא מחריב את הכלכלה", והוסיף: "אני אוכף את החוק, אבל סגר זה באמת מוצא אחרון, ואני לא כל שני וחמישי עושה כאן סגר. אני מטפל בריכוזים מסוימים שיש שם תחלואה, עושה את זה אגב בשוויון, ולא פחות חשוב, אני שומר על הכלכלה, כי כשאנשים מאבדים את מטה לחמם, הם הופכים להיות חולים".

לגבי מדיניות נתניהו במשבר קורונה, אמר בן גביר: "קודם כל מגיע לו שאפו על זה שהוא הביא לנו את החיסונים, על זה שהוא נלחם. להגיד שהוא טיפל בזה בצורה מושלמת? רחוק מכך".