פרופ' עמיחי-המבורגר חושף את מעגל הקסמים של האינטרנט וכיצד יוצאים ממנו

פרופסור עמיחי-המבורגר חושף את ההיבטים הפסיכולוגיים של ההתמכרות לאינטרנט והכללים שבאמצעותם נשמור על היקר לנו

בשיתוף לוקחים אחראיות , ו' בשבט תשפ"א

פרופ' עמיחי-המבורגר חושף את מעגל הקסמים של האינטרנט וכיצד יוצאים ממנו-ערוץ 7
שמירה על ילדינו
צילום: Istock

לפני שבועיים בדיוק החל פרוייקט השובב''ים מבית 'לוקחים אחריות' - שש הרצאות של מיטב אנשי הרוח, החינוך והמחקר. בשבועיים האחרונים שמענו שתי הרצאות חשובות מפי הרב שמואל אליהו והרב יהושע שפירא.

הערב בשעה 20:30 תשודר הרצאתו של אחד מחוקרי האינטרנט הנחשבים בעולם - פרופסור יאיר עמיחי-המבורגר, המכהן כראש המרכז לחקר הפסיכולוגיה של האינטרנט במרכז הבינתחומי הרצליה.

להרשמה להרצאה בחינם לחצו כאן

אי שם בתוך המשרדים של גוגל, פייסבוק ויוטיוב, יושבים להם פסיכולוגים ואנשי מחקר מהשורה הראשונה ושוברים את הראש איך לגרום לנו - צרכני המדיה - להישאר מול המסך כמה שיותר. הם מכירים את מנגנוני הנפש העמוקים ביותר שלנו ומבינים לאילו דברים אנחנו זקוקים יותר מכל דבר אחר. הם מייצרים לנו ריגושים עוצמתיים ובלתי פוסקים בסדרות, ברשתות החברתיות ובמשחקים שבסופו של דבר משאירים את האדם עם תחושות של ריקנות ובדידות.

התמכרויות לאינטרנט ולרשתות חברתיות
יאיר עמיחי-המבורגר

אותן תחושות של ריק ובדידות דוחפות את האדם למצוא מזור ומרפא קצר מועד. כאשר הדרך הקלה, הזמינה והעוצמתית ביותר להקלה הלא היא המסך עצמו וכך במעגל קסמים שלילי האדם נגרר לתוך מערבולת של ריגושים וחוסר, ריגושים וחוזר חלילה.

אז איך יוצאים מהלופ הזה? איך עומדים יציבים אל מול הלחץ והכוחות המופעלים עלינו? כל זאת, ועוד, הערב בהרצאתו של פרופסור יאיר עמיחי-המבורגר בשעה 20:30.

להרשמה להרצאה בחינם לחצו כאן