הקומיקאים
הקומיקאים צילום: ג'ראר אלון

בתיאטרון חיפה בימים אלה לא נחים לרגע. התיאטרון מקיים חזרות למספר פרוייקטים.

"ברגע שיינתן האישור, אנחנו נעלה לבמה עם מבחר פרוייקטים והצגות מוכנות" אומרת ניצה בן צבי. “ההחלטה שלנו בתקופת הקורונה היתה שאסור לנו לשקוט, אלא לנצל את תקופת החושך הזאת לימי האור והזרקורים שיחזרו לבמה. לשם כך קידמנו ועשינו חזרות ופרוייקטים. חלקם באמצעות הזום וחלקם בחדרי חזרות (הכל לפי התו הסגול).

בימים אלה תיאטרון חיפה נערך לקראת "פסטיבל מקור" בקריאה מבוימת של מחזות ישראליים " זהו פרוייקט מיוחד, שנוצר לכבוד חגיגות ה -60 של תיאטרון חיפה , במסגרתו יועלו 6 הפקות חדשות כתיאטרון קריאה, עם מיטב המחזאים , הבמאים והשחקנים. המחזות כבר נבחרו , מתוך מאות מחזות שהוגשו לתיאטרון חיפה.

בכוונת התיאטרון לקיים את פסטיבל המקור בחודש פברואר, על במות התיאטרון. ולאחר מכן יועברו באופן מקוון. נבדקת אפשרות לאפשר לצופים בעלי דרכון ירוק להגיע לפסטיבל.

חלק מההפקות יעלו על הבמה כהצגות בעונות הקרובות.

הצגה חדשה בחדרי החזרות :" שוק המציאות"- קברט מוסיקלי (חזרה גנרלית בתחילת פברואר 2021 ) משירי נתן אלתרמן בהלחנת משה וילנסקי וסשה ארגוב בהשתתפות: דפנה דקל ואלון אופיר, בליווי הפסנתרנית ורד פיקר.

הפקה עכשווית, מלאת חן והומור, עם דפנה דקל ואלון אופיר.חגיגה מוסיקלית נפלאה עם שירים שהפכו לנכס צאן ברזל, כמו "לימון וצלחת", "מרים בת ניסים", "בכל זאת יש בה משהו", "קונצרטינה וגיטרה", "צריך לצלצל פעמיים", "זמר מפוחית" ואחרים. כל אחד מהשירים המוכרים והאהובים הללו יוגש כמיצג תיאטרלי עשיר ומרתק, המשחזר בהומור את אווירת שנות השישים אבל קורץ משמעותית לתקופה הנוכחית שלנו.

*המופע המקורי הועלה לפי יותר מארבעים שנה בביצועם של אילי גורליצקי ויונה עטרי מיד לאחר הצלחתם הגדולה במחזמר "שלמה המלך ושלמי הסנדלר", ולפני 12 שנה עלתה ההצגה בתיאטרון חיפה וזכתה להצלחה אדירה.

" מאחורי העיניים " – מחזה מאת נאוה סמל, במרכזה אם לילד בעל תסמונת דאון . מוגש בצורה חדשנית בשלוב שירים שנכתבו על ידי נאוה סמל ( מתוך ספרה שירי הריון ולידה ), עם צוות שחקנים כפול המעלה את ההצגה בשתי שפות: בעברית ובערבית.

ההצגה מועלית בימים אלה בצורה מקוונת .

עולם הילדים – פרוייקט חדש בתיאטרון חיפה באהבה לילדים ולכל המשפחה , תיאטרון חיפה, התיאטרון היחיד המקיים פסטיבל מקורי להצגות ילדים מזה 31 שנה, ממשיך ליצור לילדים, בפרוייקט רחב היקף ומקים בית לפעילות מעשירה עבור תלמידי העיר חיפה ומקום בילוי תרבותי ואיכותי לכל המשפחה , בהנהגתה של הבמאית והיוצרת צביה הוברמן ,בפסטיבל תועלה הצגת ילדים אינטראקטבית בליווי וידאו ארט שילווה את הסיור מאחורי הקלעים, בפינות הנסתרות ביותר של התיאטרון שבדרך כלל חסומות בפני זרים.

ההצגה הראשונה תתקיים במסגרת פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים.

עם חידוש פעילות התיאטרון יועלו הצגות התיאטרון:

" הקומיקאים" מאת ניל סיימון בכיכובם של מוני מושונוב ושלמה בראבא , ובבמויו של אילן רונן . ההצגה כידוע לא הועלתה, ו"הנשים של ג'ייק".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו