ח"כ איילת שקד: הגיע הזמן לראש ממשלה עם כיפה סרוגה, ליבת הציונות הדתית נמצאת בימינה

ח"כ שקד מקווה שמי שייבחר לראשות "הבית היהודי" יחתור לאיחוד מלא של הרשימות. "כל הפיצול הוא טעות, לא עומדת מאחוריו אידיאולוגיה".

ניצן קידר - ערוץ 7 , ו' בשבט תשפ"א

ח"כ איילת שקד: הגיע הזמן לראש ממשלה עם כיפה סרוגה, ליבת הציונות הדתית נמצאת בימינה-ערוץ 7
איילת שקד
צילום: Sraya Diamant/Flash90

יו"ר סיעת ימינה ושרת המשפטים לשעבר איילת שקד, מתוסכלת מהתנהלות הממשלה בנושא בדיקות הקורונה בנתב"ג, ומצביעה על מחדל שיגרום למוות מיותר ולפגיעה בפרנסה של רבבות ישראלים.

"זה מחדל נוראי שראינו אותו מתרחש מול עינינו וזעקנו נגדו – אך דבר לא עזר. כבר ב-29 במרץ שר הביטחון דאז, נפתלי בנט, הגיש תוכנית למלחמה בקורונה ומדבר בה על חובת בדיקות בנחיתה לכל מי שנכנס לישראל''.

עברו חודשים ארוכים עד שהוחלט על הקמת מעבדה לבדיקות בנתב''ג. ''בכל המדינות זה התרחש בחודש יוני, אצלנו רק בנובמבר. גם אחרי הקמת המעבדה לא חייבו בדיקות לכל הנוחתים", אומרת שקד בראיון לערוץ 7.

לדבריה, "ראיתי את המחדל הזה ואת הנהירה לדובאי וניגשתי לשר הבריאות ולבכירים אחרים בממשלה ואמרתי שיש לחייב בדיקה בנחיתה ועוד בדיקה לפני העלייה למטוס בארץ שממנה ממריאים, אחרת תיווצר הדבקה המונית. אמרו לי שאני צודקת אך דבר לא נעשה. זה מחדל נוראי שהוביל אותנו לסגר השלישי הזה שבו אחרי שבועיים טרם הצליחו להוריד את רמת התחלואה".

"לא יכול להיות לפני חנוכה פתחו את השמיים לדובאי ולמדינות ירוקות שידעו שיש בהן תחלואה. בזמן אמת אמרתי שיש לחייב בדיקות והוספתי שאפשר להעביר חקיקה בעניין ביום. זה ניהול נוראי וכושל של המשבר הזה ומחדל שעלה בחייהם ובפרנסתם של הרבה מאוד אנשים", היא מוסיפה.

שקד מתייחסת גם לביקורת במערכת הפוליטית על כך שמפלגתה אינה חושפת במפורש אם תתמוך או תתנגד לנתניהו כראש ממשלה לאחר הבחירות. "אני חושבת שאנחנו אומרים את האמת שהיא שנתניהו כשל בניהול משבר הקורונה - הוא צריך ללכת – ונפתלי בנט צריך להחליף אותו. אנחנו לא מוכנים להיות שייכים לגוש רק ביבי או גוש רק לא ביבי. ראינו איך נתניהו אומר לשולמנים שהוא עושה מה שהוא רוצה עם המפלגות ואנחנו לא מוכנים להיות שם. לא נהיה בכיס של אף אחד".

"אנחנו מפלגת ימין שרוצה להקים ממשלה שתהיה ימנית ככל שניתן, אך בלי להיות בכיס של אף אחד. הגיע הזמן שהציונות הדתית תזקוף את ראשה ותאמר שיכול להיות ראש ממשלה עם כיפה סרוגה", מוסיפה שקד.

לשאלה על הזיהוי של המפלגה עם הציונות הדתית ממנו ניסתה להתחמק במשך תקופה מסויימות עונה שקד, "הבית של הציונות הדתית הוא במפלגת ימינה. זה לא סוד שמאוד לא אהבתי את העובדה שסמוטריץ' בחר להתפצל, כי זה מיותר. הציונות הדתית אמנם אף פעם לא הצביעה כולה למפלגה אחת בלבד, אך אני חושבת שימינה מייצגת את הציבור הזה בצורה רצינית ועם פנים לכלל אזרחי ישראל וכך גם פועלת הציונות הדתית – שמשולבת בכל תחום עשייה בישראל. זה לא מגזר מתבדל, אלא כזה שמשולב בכל החברה הישראלית. ימינה היא מפלגה שהליבה שלה היא הציונות הדתית ופונה גם לקהלים אחרים".

חברת הכנסת שקד לא פוסלת אפשרות שברגע האחרון תהיה ריצה משותפת של כל חלקי מפלגת ימינה כפי שהתמודדה בבחירות האחרונות. "אני חושבת שכל הפיצול הוא טעות. לא עומדת מאחוריו שום סיבה אידיאולוגית. אני חושבת שהיה אפשר להמשיך ביחד. אנחנו בינתיים מתקדמים קדימה. אני מקווה שמי שינצח בבחירות בבית היהודי יחבור אלינו חזרה ונמשיך קדימה. נמתין לראות מה יקרה לקראת סגירת הרשימות".

שקד מתייחסת גם לשמו של פרופ' גבי ברבש שהועלה כמצטרף אפשרי. "אני לא מתכוונת לתת שמות. כשנדבר על מצטרפים וכוחות חדשים כולם ידעו. הרבה מאוד אנשים טובים רוצים להצטרף לימינה, כשהם יודעים שזו מפלגה שהבסיס והליבה שלה זו ציונות דתית. אני חושבת שזה רק יוסיף ויעצים את המגזר".

"אני לא באתי מהציונות הדתית ובכל זאת אני מרגישה בבית ומאוד מתחברת לערכים של המגזר. זה רק מעיד על דברים טובים אם עוד אנשים כמוני רוצים להצטרף למפלגה שמייצגת את הערכים של הציונות הדתית גם מבלי שהם באו ממנה", היא מסכמת.