נתניהו דורש להאריך את הסגר: "החתונה בבני ברק - שפיכות דמים"

ראש הממשלה נתניהו: ''צריכים להחליט מיד על הארכת הסגר. מדינות רבות באירופה מאריכות את הסגר עד מארס, אפילו עד אפריל".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ו' בשבט תשפ"א | עודכן: 15:23

הממשלה מתכנסת בצהריים (שלישי) כי להחליט על הארכת הסגר לאור התחלואה הקשה בישראל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח דבריו ''צריכים להחליט מיד על הארכת הסגר. מדינות רבות באירופה מאריכות את הסגר עד מארס, אפילו עד אפריל. אם נפתח עכשיו זה יעלה לנו בחיי אדם".

נתניהו התייחס לחתונה ההמונית שאירעה בבני ברק ומתח ביקורת: ''החתונה שנערכה אתמול זה ממש שפיכות דמים, חייבים להישמע להנחיות''.

"אני קורא לכל אזרחי ישראל, גם אלה שהשתתפו אתמול בחתונה השערורייתית בבני ברק, להפסיק להפר את החוק. זו שפיכות דמים. אני מצפה מהמשטרה לנקוט יד ברזל נגד כל מפרי החוק", הדגיש נתניהו.

שר הביטחון בני גנץ אמר בישיבת הממשלה כי ''צריך להגביל מיידית את הכניסה והיציאה מהארץ''. מוקדם יותר פרסם גנץ את דרישות כחול-לבן לקראת אישור הארכת הסגר על אזרחי ישראל: קידום של אכיפה במוקדי התחלואה והעלאה מיידית של הקנסות כפי שנקבע כבר לפני חודשים, הגדלת הסיוע לעסקים הקטנים והבינוניים, חיסון מיידי של גילאי 16-18 כדי להבטיח את קיום הבגרויות, קביעת חובה לביצוע בדיקת קורונה טרם העלייה למטוס מארץ המוצא.

לדברי גנץ, "בכפוף לכל אלו, ובהתאם להמלצות גורמי המקצוע, תתמוך כחול לבן בהארכת הסגר בשבוע עד עשרה ימים".

ראש המל''ל מאיר בן שבת אמר בישיבת הממשלה כי ״התחלואה גבוה ומפושטת, בעיקר בגלל המוטציות. היקף התחלואה מאתגר את מערכי האשפוז ואנחנו עדיין לא רואים את השפעת ההגבלות על התחלואה״.

שר הבריאות יולי אדלשטיין התייחס למחדל בנתב"ג ואמר כי ''ביממה האחרונה אני עם תחושה מאוד קשה. בחיים לא הסתתרתי מאחורי אף גורם, לא משפטי ולא פוליטי. ביממה האחרונה כל העולם בטוח שאני משקר, שנרדמנו בשמירה, ולא באנו עם עניין חיוב בדיקות לחוזרים מחו"ל. הנושא הזה בהחלט עלה. לא באתי לכאן לריב עם אף אחד''.

פרויקטור הקורונה נחמן אש אמר בדיונים הסגורים לקראת ישיבת הממשלה: ״לא נתעקש על שבועיים נוספים, גם שבוע פלוס סופ״ש זה מתקבל״. לגבי החיסונים אמר אש: ״היעילות של המנה הראשונה נמוכה משחשבנו וממה שפייזר הציגו״.

אתמול אובחנו בישראל 10,021 חולי קורונה חדשים, לאחר שבוצעו 100,693 בדיקות. ישנם 1,114 חולים שמצבם מוגדר קשה ו-277 מונשמים. מניין הנפטרים מקורונה בישראל עלה ל-4,049 בני אדם.

מבצע החיסונים נמשך ועד כה חוסנו 2,185,113 בני אדם במנה ראשונה ו-420,015 בני אדם קיבלו מנה שנייה.

כאמור, המשטרה פיזרה מאות בני אדם שהשתתפו בחתונה חסידית בעיר בני ברק, בניגוד מוחלט להנחיות משרד הבריאות ותוך התעלמות מהסגר ההדוק שהטילה הממשלה. המשטרה הגיעה למקום לאחר זמן רב יחסית, פיזרה את המשתתפים וחילקה קנסות למארגנים.