הכשרה נכונה בדרך לחתונה

ארגון רבני ברקאי חונך בימים אלו קורס חדש במטרה להכשיר רבנים כיצד להדריך צעירים וצעירות שנמצאים בעולם הדייטים.

אורלי הררי - ערוץ 7 , ו' בשבט תשפ"א

הכשרה נכונה בדרך לחתונה-ערוץ 7
אילוסטרציה
iStock

לאור ההצלחה של התוכנית להכשרת רבנים שמוביל ארגון רבני ברקאי, חנכו בארגון תוכנית חדשה שמכשירה רבנים כיצד להדריך גברים ונשים לבחור בן/בת זוג, כיצד ליצור זוגיות טובה ואיך להתכונן לבניית משפחה.

בתוכנית שנערכת דרך הזום ונקראת 'מלמדים להתחתן בקלות ובשמחה', משתתפים כעת 25 רבנים שמקבלים שיעורים ממיטב המרצים בתחום.

בין המרצים שמשתתפים בתוכנית נמצאים הרב שלומי פולמן, הרב שלומי שיבר, אסף זולדן וכן ראש ישיבת ההסדר הר ברכה וראש בית הספר לאימון "מאמנים לחיים" הרב גור גלון.

הרבנים ילמדו על חופש הבחירה וסוד הדברים הקריטיים, אהבה והתאהבות, בחירה וקבלת החלטות, מה צריך כדי להתחיל לצאת, וכן עוד נושאים רבים. כמו כן, מכיוון שמדובר ברבני קהילות, שמים דגש בתוכנית על מהו תפקידו ומקומו של רב הקהילה בנושא, ומה ארגז הכלים שיש לו על מנת לסייע לבן או בת קהילה שבאים להיוועץ איתו.

ראש ארגון רבני ברקאי הרב דוד פיין אומר: "ארגון רבני ברקאי נותן הכשרה לרבניו במגוון נושאים שונים לצד הלימוד ההלכתי שרב צריך לדעת. במהלך הקורס עוברים הרבנים הכשרות בנושאים שונים שבהם נתקל רב קהילה בחיי היום יום שלו שלא בהכרח קשורים לשאלות הלכתיות, מתוך מטרה שהם יהיו רבנים טובים יותר עבור הקהילה שלהם. כעת אנחנו ממשיכים לשלב נוסף ומתחילים להכשיר גם בנושא החשוב של הכוונה לרבנים כיצד לעזור לצעירים לבנות את ביתם".

עמיתו לתפקיד הרב שלמה סובול מוסיף כי "נושא הזוגיות ובניית המשפחה הוא נושא שקרוב מאוד לליבנו. כבר זמן רב שאנחנו עוסקים בנושא הזה פה ושם, אבל הפעם החלטנו לגעת בו לעומק ולהתעסק בו כמו שצריך. אנו מקווים שהרבנים יפיקו את המיטב מהקורס וכרבני קהילות הם יזכו לסייע לצעירים וצעירות רבים שמחפשים את הסיוע הזה".