כדורגל בעידן קורונה
כדורגל בעידן קורונה iStock

בשעה זו מתכנסים חברי קבינט הקורונה לדון בסוגיית הארכת הסגר על מדינת ישראל כולה. בין שלל הנושאים שידונו במהלך הישיבה, תעלה גם שאלת חזרת פעילות הליגות המקצועניות בענפי הכדורגל והכדורסל לפעילות.

כזכור, לפני כשבועיים, כאשר הוחלט על סגר, התחייבו והבטיחו שר הבריאות וחברי משרדו כי גם אם הסגר יתארך מעל לשבועיים, יחזרו הליגות המקצועניות לפעילות בתום השבועיים ובשל כך בשתי מנהלות הליגות, בכדורגל ובכדורסל פרסמו לוח משחקים חדש שמתוכננים לצאת לדרך מחודשת כבר במוצאי השבת הקרובה.

אמש נודע כי בכירי משרד הבריאות ובהם שר הבריאות יולי אדלשטיין עצמו סירבו לעמוד במילתם ולהחריג את הספורט מהארכת הסגר, ובתום מאבק עיקש היום נראה כי דברים השתנו.

גם בקרב חברי הכנסת השונים הבינו את גודל השעה ואת המשמעות האדירה שעתידה להביא לחיסול הספורט במדינה ולפגיעה בינלאומית בישראל, ובשעות האחרונות הצטרפו אלו לקריאה להחזיר את הספורט לפעילות על אף הארכת הסגר הצפויה, כעת הכדור נמצא בידיים של ראש הממשלה נתניהו.

שר האוצר ישראל כ"ץ המקורב לראש הממשלה וכמי שיושב בקבינט הקורונה הדן ברגע זה בשאלת חזרת הספורט לפעילות התייחס לנושא בפתח הישיבה ואמר: "אני בעד שהכדורגל ימשיך".

יו”ר הקואליציה, ח”כ מיקי זוהר, אשר בעבר שימש בתפקיד יו"ר קבוצת הכדורסל מכבי קריית גת ששיחקה בליגת העל, צייץ בטוויטר: "קבוצות הכדורגל והכדורסל חייבות לחזור לפעילות, גם אם הסגר יוארך. ניתן לסמוך על הקבוצות שיפעלו בהתאם להנחיות קפדניות והציבור הישראלי שיושב בבית, יוכל ליהנות ממשחקי ספורט ישראליים בזמן הסגר. כל החלטה אחרת בנושא תהיה טעות משום שהיא עלולה להחריב עונה שלמה בלי הצדקה".

עוד חבר כנסת ששימש במספר תפקידים בענף הכדורסל, עפר שלח, שהתפטר מהכנסת לפני פחות מחודש עם הקמת מפלגתו החדשה, צייץ: "למה עוצרים את הספורט? במדינות הרבה יותר מוכות קורונה מאיתנו משחקים כדורגל וכדורסל, כי זה חשוב לבריאות הנפשית של כל כך הרבה מאיתנו".

ח"כ איוב קרא מהליכוד אמר: "אני קורא להחזיר לפעילות את משחקי הכדורגל והכדורסל בליגות הבחירות כבר עכשיו". לדברי ח"כ קרא, "משרד הבריאות ופרופסור גרוטו חושבים שזה אפשרי מבחינה רפואית מקצועית. פתיחת הליגות הגבוהות עכשיו תציל את עונת המשחקים. בכל העולם על אף הסגרים משחקי הכדורגל ממשיכים להתקיים".

שר הכלכלה והתעשייה, עמיר פרץ תומך בהחזרת הספורט המקצועני גם הוא. "הספורט המקצועני לא הופסק באף מדינה בעולם. לא באירופה ולא בארה"ב, על אף שמצבן הבריאותי קשה משלנו. הקבוצות המקצועניות בישראל, הוכיחו שהן עומדות בכל התנאים שמשרד הבריאות הציב להן, וגם פרופ' גרוטו אמר שאין בעיה בריאותית להחזרת פעילות הספורט המקצועני. דווקא בעת הזו של סגר, ציבור אוהבי הספורט בישראל שיושב בבית, יוכל ליהנות ממשחקי ספורט בתקופה קשה זו".

אפילו חברי הכנסת הערבים, ח"כ אחמד טיבי ויוסף ג'עברין תמכו בהחזרת הספורט לפעילות.

"פניתי לשר הבריאות בבקשה לאפשר את חזרת הליגה. לאפשר משחקים על פי הנהלים וההוראות. הם יודעים לשמור על ההוראות. גם באירופה זה קיים. אחרת הליגה תקרוס", כתב ח"כ טיבי.

"קבוצות הספורט חייבות לחזור לשחק בסוף השבוע, גם אם הסגר יוארך. הקבוצות הוכיחו שהן עומדות בפרוטוקולים ברורים ויודעות לשמור על בריאות השחקנים והצוותים. כל החלטה שתסתור את ההבטחה המפורשת שניתנה לקבוצות, משמעה הרס עונת הספורט וקריסה כלכלית לקבוצות רבות", כתב ח"כ ג'עברין.

כעת, הכדור בידיים של ראש הממשלה נתניהו. אם הספורט לא יוחרג, לא ניתן יהיה לקיים עוד ליגות מקצועניות השנה, אם בכלל.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו