שוש נגר
שוש נגרצילום: מירי שמעונוביץ

למעלה מ-2000 מיילים נשלחו ביממה האחרונה כחלק ממפגן תמיכה דיגיטלי בראש החמ"ד שוש נגר, שהחליטה אתמול להורות למנהל החמ"ד שלא להשתמש בנקודה הא-מגדרית בתכני החמ"ד ובמוסדותיו.

נעמה זרביב, מנכ"לית ארגון "שוברות שוויון" ששותפה למהלך התמיכה יחד עם פורום הארגונים לחיזוק ערכי המשפחה בירכה על התמיכה.

"אנחנו שמחים לגלות כל כך הרבה אנשים שמבינים שזו לא סתם נקודה. מישהו רוצה לשנות את השפה העברית ולקדם באמצעותה אג'נדות רדיקליות", ציינה.

לדבריה, "חשוב לדעת שאנו נמצאים בגל עולמי של שינוי השפה. גם בארה"ב יש מי שרוצה להעלים את המושגים 'אבא' ו'אמא' 'אח' ו'אחות' כי הם מורים על מגדריות. צריך לעצור את הטירוף מוקדם, עוד לפני שיתפשט. תודה לכל התומכים".

כאמור, אתמול הודיעה נגר במכתב ל'פורום הארגונים למען המשפחה בישראל' כי השימוש בנקודה הא-מגדרית לא יחזור שנית במסגרת פרסומי החמ"ד.

"הפרסום המצורף הינו המקרה היחיד הידוע והמוכר לנו", כתבה . "בבדיקת המקרה ע"י המחמ"ד, מר גיל ברדוגו, נמצא כי מנהלת ביה"ס פנתה לגרפיקאית ובקשה לעצב המודעה, לא ידעה ולא הכירה כי ניסוח באופן בו עוצבה המודעה הוא מגמתי".

לדבריה, "המחמ"ד ציין בפני כי במדובר במנהלת אשר פועלת באחריות ע"פ משנת החמ"ד, תורת ישראל, מדובר בתקלה, בשוגג".

"אנו בחמ"ד מחנכים לחיי משפחה בקדושה. פועלים לחיזוק החוסן המשפחתי, מעמד המשפחה, ערכי המשפחה ע"פ תורת ישראל", ציינה. "אין בדעתנו לאפשר לכל גוף או גורם לפגוע, להשפיע או לכוון לרוח אחרת. דרכנו, דרך התורה וגדולי ישראל ולא שום דרך אחרת. אנו איתנים בדרכנו וכך נמשיך גם בעתיד. בתפילה שלא תצא תקלה תחת ידינו".