ליאון במחלקת הקורונה. היום
ליאון במחלקת הקורונה. היום צילום: דוברות

בביקור ראשון מסוגו, זכה היום ראש העיר ירושלים, משה ליאון, להכנס אל תוך אחת ממחלקות הקורונה העמוסות ביותר בישראל- בהדסה עין כרם.

ראש העיר, אשר חוסן במנת החיסון השנייה לפני למעלה משבוע ונחשב למחוסן ובטוח, הביע רצונו להכיר מקרוב את עבודת הצוותים בהדסה עין כרם הנמצאים תחת עומס רב בטיפול במעל 130 חולי קורונה, מרביתם מורכבים וקשים, חלקם במצב קריטי ומונשמים.

אל ראש העיר התלוו סגן מנהל בית החולים ד"ר ינון בודה, מנהלי המחלקה פרופ' דרור מבורך והאחות הראשית הדס ספיר וכן ישראל ירט, מנהל מחוז ירושלים בארגון עזר מציון.

בסיום הביקור אמר ליאון, "זהו אירוע קשה מאוד. במעט הזמן ששהיתי במחלקה ראיתי במו עיניי את ההרסניות שבנגיף ואני מעריך כל רופא, אחות או מתנדב שמתמגנים ונכנסים פנימה מספר פעמים ביום, לטפל בכל כך הרבה חולים. אין כמו מראה עיניים כדי להמחיש זאת".

"כל הכבוד גדול להדסה ולמתנדבי עזר מציון הנכנסים מדיי יום למחלקות, אתם עושים עבודה נפלאה. אני קורא לכולם, בואו להתנדב", הוסיף.

בשיחתו עם מנכ"ל הדסה, פרופ' רוטשטיין, הביע ראש העיר את תמיכתו במאבק של בתי החולים הציבוריים בישראל והבהיר כי הם מחזיקים ומחזקים את ירושלים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו