השר דודי אמסלם נגד התנועה לאיכות השלטון: גזענים ואינטרסנטים

"תביעת התנועה לאיכות השלטון הינה תביעה קנטרנית, מופרכת ומסולפת, אשר הוגשה ממניעים זרים ובאופן סלקטיבי", קבע השר אמסלם

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ו' בשבט תשפ"א

השר דודי אמסלם נגד התנועה לאיכות השלטון: גזענים ואינטרסנטים-ערוץ 7
דודי אמסלם     
צילום: Hadas Parush/Flash90     

שר הדיגיטל הלאומי, חה"כ דודי אמסלם תוקף את התנועה לאיכות השלטון בעקבות התביעה שהגישה לבית הדין לעבודה בדרישה לבטל את המכרז למשרת מנהל רשות החברות הממשלתיות.

את תגובתו שלח אמסלם במכתב ששיגר לרב פרופ' דניאל הרשקוביץ, נציב שירות המדינה, ולמגי קריטנשטיין, עו"ד מנהלת מחלקת תובענות ייצוגיות ודיני עבודה בפרקליטות מחוז ירושלים, ובו הוא מציין כי "קיימת חשיבות ואינטרס ציבורי מהמעלה הראשונה לאיוש המשרה באופן מיידי. למנהל רשות החברות הממשלתיות סמכויות סטטוטוריות שהוטלו עליו בחוק ופעילותו היא בעלת מאפיינים מקצועיים מובהקים".

"תביעת התנועה לאיכות השלטון הינה תביעה קנטרנית, מופרכת ומסולפת, אשר הוגשה ממניעים זרים ובאופן סלקטיבי כפונקציה של זהות השר הממנה ולא כפונקציה של תקינות ההליך. התביעה משוללת כל יסוד עובדתי ומשפטי, תוך ניסיון בוטה להטעות את בית הדין", קבע.

לדבריו, "התנועה לאיכות השלטון לא דואגת ל'איכות השלטון', אלא פועלת באופן אקטיבי להחלפת השלטון ומונעת מאינטרסים פוליטיים מובהקים. לא האינטרס הציבורי עומד מאחורי התביעה, אלא מאבק התנועה בעקרון אותו אני מוביל, של שוויון ומתן הזדמנות שווה למועמדים רבים ורחבים מכל קצוות הקשת של החברה הישראלית לאיוש משרות ותפקידים במדינה. מבחינת התנועה לאיכות השלטון, עדיף לשמור את התפקידים הבכירים ל'אליטות'."

לקראת סיום כתב השר אמסלם "אתייחס לטרוניות התנועה לאיכות השלטון ביחס לכך שהח"מ לא ענה לפנייתם, תוך שצוין בעזות מצח של ממש כי העתירה הוגשה נוכח כך כי לא התקבלה תגובה מטעמי. ובכן- אין כל חובה שבדין שאענה לפניותיהם ואין לי כל כוונה גם בעתיד לענות להם. וודאי כאשר כלמטרת הפנייה היא להפריע לי בביצוע תפקידי, וודאי וודאי שעה שאני יודע כי ממילא כל תגובה שאגיב לא תחסוך את הטענות המגמתיות אותן תטען התנועה לאיכות השלטון".

"אותם האמת לא מבלבלת. שהרי לשיטתם הח"מ - שר במדינת ישראל- הינו בסך הכל - כפי שאמר יו"ר התנועה המהולל בעבר: 'בריון קשקשים, רפה שכל וזב חוטם'. אין בכוונתי להגיב לפניות של גורמים גזעניים ואינטרסנטים שפועלים לקידום אג'נדה פוליטית מובהקת, תחת כסות ציבורית", תקף.