אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: iStock

חולה קורונה שאושפז בבית חולים בצפון מערב אנגליה הצליח להגשים את משאלתו האחרונה, וזמן קצר לפני שמת עוד הספיק ללגום חצי ליטר של בירה "גינס" האהובה עליו.

האיש הפסיק להגיב לטיפול הרפואי, וכאשר הרופאים הבינו כי הוא גוסס ונותר לו זמן קצר בלבד לחיות, שאלו אותו האם יש דבר שיוכל לשמח אותו ברגעיו האחרונים.

התשובה הפתיעה גם אותם. האיש ביקש ללגום בפעם האחרונה חצי ליטר מבירה "גינס" האהובה עליו. הרופאים מילאו את בקשתו ואכן הגישו לו כוס מלאה "גינס" אותה הוא לגם בפעם האחרונה לפני שמת.

בתי החולים בבריטניה מלאים בחודשים האחרונים בחולי קורונה שאינם יכולים לראות את בני משפחותיהם לאחר שהביקורים בבתי החולים נאסרו בעקבות מגיפת הקורונה. בעקבות זאת, רבים מהמאושפזים פונים אל הצוות הרפואי בבקשות שונות, ואחת מהן היתה של החולה שביקש ללגום בפעם האחרונה את הבירה השחורה.

ד"ר שונדיפון להה, אמר כי מדובר רק במחווה אחת מתוך אלפי מחוות שונות שהצוות הרפואי המותש מבצע עבור החולים שאינם יכולים לראות את בני משפחותיהם. "לעיתים קרובות אנו רואים מטופלים שמבקשים שנחזיק את ידיהם, אנחנו מנגנים להם מוזיקה שהם אוהבים. עבור אחד המטופלים הלכנו לרכוש חצי ליטר בירה "גינס" בסוף השבוע, לפני שהוא מת. אנו חושבים שמדובר במחוות חשובות בדיוק כמו העבודה שאנו עושים כאן", סיפר ד"ר להה.

הוא גם תיאר את השיחות קורעות הלב שמתבצעות לבני משפחותיהם של חולי קורונה שמתים ללא שבני משפחותיהם לצידם, ואמר כי פעמים רבות בדרכו למשמרת בבית החולים הוא רואה אזרחים מסתובבים ללא מסיכות כאילו המגיפה אינה משתוללת. "זה כמו שני עולמות שונים", תיאר ד"ר להה את החיים בחוץ לעומת מחלקות הקורונה בבתי החולים.