לא פשוט גם בלי כיסא גלגלים
לא פשוט גם בלי כיסא גלגליםצילום: iStock

מסתבר שאפשר לטפס על הרים, ואפילו על גורדי שחקים, רק עם הידיים. לאי צ'אי וואי, מטפס הרים נחוש במיוחד, הצליח לטפס על אחד מגורדי השחקים של הונג קונג כשהוא עולה יחד עם כיסא הגלגלים שלו.

עד לפני מספר שנים לאי צ'אי וואי היה מטפס הרים מפורסם בעולם. הוא השתתף בתחרויות טיפוס במשך 11 שנה, ואפילו הצליח לזכות בעשר תחרויות בינלאומיות, אבל אז הקריירה שלו נעצרה בגלל תאונת דרכים קשה שעבר.

לאי אמנם שרד את התאונה אבל הפגיעה בעמוד השדרה גרמה לו לשיתוק הגפיים התחתונות והוא לא היה יכול לחזור לתחרויות הרגילות. לאחר התאונה, לאי מספר שהוא חיפש דרך לחיות חיים משמעותיים- והחליט להראות לעולם שגם עם כיסא גלגלים אפשר לטפס אפילו על הרים בגובה של מאות מטרים.

לאחר שהצליח לטפס מספר הרים, לאי השתתף לפני יומיים באירוע התרמה מיוחד למען פגועי עמוד השדרה. במשך עשר שעות הוא טיפס באיטיות על אחד מגורדי השחקים של הונג קונג במטרה לעודד אנשים לתרום למיזם.

לאי סיפר כי מדובר בפעם הראשונה שניסה לטפס על בניין, כאשר עד עכשיו הוא טיפס בעיקר על הרים מאז התאונה. הוא הסביר שבניגוד להרים, בבניין אין לו מקומות להיאחז בהם, ולכן הוא תלוי לחלוטין בחבל עליו האו מטפס.

לרוע המזל, לאחר שטיפס כבר 250 מטרים במעלה המגדל, לאי לא הצליח להמשיך בטיפוס בעקבות הרוחות החזקות שהזיזו אותו מצד לצד. אבל הטיפוס שלו כבר הצליח לרגש רבים מהתורמים והוא הצליח לגייס למעלה מ5 מיליון דולר הונג קונגי למען פגועי עמוד השדרה.

לאחר שירד מהמגדל, לאי הודה לקהל ואמר שלמרות שהוא מצטער שלא הצליח להשלים את הטיפוס, הוא מרגיש שהצליח לטפס באופן הכי טוב שהיה יכול.

בינתיים, לאי מספר שהחלום שלו הוא שיוכל לעמוד ולהחזיק את הילד שלו, והוא מקווה שהכסף שהצליח לגייס יוכל לסייע לפיתוחים שיסייעו לאנשים במצבו.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!