מבצע ג'וחא יוצא לדרך

המבצע השנתי לזכרו של רס"ן יוחאי (ג'וחא) קלנגל ז"ל, נולד מתוך רצון להנציח את הסולידריות והנתינה לאחר שאפיינו את ג'וחא

ערוץ 7 , ו' בשבט תשפ"א

מבצע ג'וחא יוצא לדרך-ערוץ 7
עם החיילים ב"מתקן אדם"
צילום: דוברות

יום השנה השישי לנפילתו של רס"ן יוחאי (ג'וחא) קלנגל ז"ל, שנפל בהר דב מירי חיזבאללה יחד עם סמ"ר דור חיים ניני ז"ל, יחול מחר, ח' בשבט.

בזמן שבני משפחתו יפקדו את קברו של מי שפיקד על פלוגת המסייעת בגדוד צבר של גבעתי, יצאו אלפי ישראלים בארץ לחזק ולחבק את ידי כוחות הבטחון, במסגרת 'מבצע ג'וחא'.

יוחאי הותיר אחריו את טלי אשתו ואת אלינור ביתו הבכורה, ולאחר שנפל נולדה ליאב ביתו השנייה. לזכרו הוקמו יוזמות חברתיות משמעותיות בהן עמותת "עוף קדימה", ארגון "החברים של ג'וחא" ועוד.

המבצע, שיוצא לדרך בפעם השישית וסחף עד היום עשרות אלפי ישראלים, הינו פרי יוזמה של נוער מושב 'יונתן' שברמת הגולן. הרעיון נולד לאחר שיוסף ברוך קלנגל, אביו של יוחאי ז"ל, העביר שיחה לבני הנוער שבה סיפר, בין היתר, איך היה יוחאי מעודד חיילים שהתקשו במהלך השירות הצבאי באמצעות במבה וקולה ומילים מחזקות.

אם בכל שנה מתחיל המבצע בח' שבט ונמשך על פני מספר ימים, השנה הוא החל מוקדם מהצפוי.

"דווקא בגלל הסגר, אנשים רבים הקדימו את המבצע וככה כבר בשבוע שלפני הסגר קיבלנו תמונות רבות של המבצע בכל רחבי הארץ", מספר יובל חג'בי מיונתן, ממארגני המבצע.

"מתחילת השבוע תמונות זורמות אלינו בקצב הולך ומתגבר - היו הרבה התארגנויות מראש, ככה שחיילים רבים 'הצטיידו' בבית בסוף השבוע ועכשיו בבסיסי צה"ל בכל רחבי הארץ נהנים מהמבצע", מוסיפה רוני הרטוב מצוות הארגון.

לצד התמונות שכל רחבי הארץ, התרגשו היום מארגני המבצע כאשר חברת 'אסם' נרתמה למבצע, ואלפי שקיות במבה יצאו היום לדרך לחלוקה בבסיסי צה"ל במסגרת המבצע.