השרה עומר ינקלביץ' בקריאת חירום לציבור החרדי: אלפים בסכנת מוות

"חתונות המוניות בזמן שאנחנו קוברים את מתינו, הוא לא רק לעג לרש. זה לא רק חילול השם נורא. זה בעיקר מעמיד אלפים בסכנת מוות", אמרה

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ו' בשבט תשפ"א

השרה עומר ינקלביץ' בקריאת חירום לציבור החרדי: אלפים בסכנת מוות-ערוץ 7
עומר ינקלביץ'
צילום: Olivier Fitoussi/Flash90     

חברת קבינט הקורונה, השרה עומר ינקלביץ', יצאה הערב (שלישי) בקריאת חירום לציבור החרדי לאור הזינוק בנתוני התחלואה.

''שבע נשים חרדיות בהריון מתקדם, אושפזו במצב קריטי לאחר שנדבקו בקורונה. אני חוזרת על זה שוב כי נדמה לי שאנשים פשוט לא מבינים: שבע נשים צעירות בהריון, ללא מחלות רקע, אושפזו בימים האחרונים לאחר שחלו בקורונה", פתחה.

"אותי זה פשוט מזעזע. אתם יודעים שאני לא חלק ממקהלת תוקפי החרדים. בתוך עמי אני יושבת, ויודעת שהרוב המכריע שומר על ההנחיות. אבל צריך להגיד את האמת! ישנו מיעוט שפשוט לא מתייחס להנחיות", הוסיפה ינקלביץ'.

לדבריה, "אי אפשר להמשיך בצורה הזו. אתמול ראינו מחזה פשוט מזעזע: חתונה בבני ברק, בהשתתפות המונים. כאילו אין קורונה. כאילו שאנחנו לא נמצאים במלחמה על החיים שלנו. זה פשוט טירוף. אנשים בורחים לתיאוריות קונספירציה, אבל האמת פשוטה וקשה: המוטציה הבריטית חזקה יותר מהגרסאות הקודמות של הנגיף. היא מכה בכולם, בצעירים, במבוגרים, במי שיש לו מחלות רקע ובמי שאין".

"אני קוראת בקול זעקה ממש: תשמרו על ההנחיות! מי שיש ביכולתו למנוע אירועי הדבקה, שיעשה את זה. לקיים מצווה בהתכנסות ללא היתר? זה טובל ושרץ בידו .אסור לנו לשתוק", קבעה השרה.

"קיום חתונות המוניות בזמן שאנחנו קוברים את מתינו, הוא לא רק לעג לרש. זה לא רק חילול השם נורא. זה בעיקר מעמיד אלפים בסכנת מוות מיידי. אנחנו חייבים להתעורר. לפני שיהיה מאוחר מדי", חתמה ינקלביץ'