נעצרו שני ערבים החשודים בגניבת רכבו של אריה שיף בערד

תושב כפר יאטה ותושב תל שבע נעצרו בחשד למעורבות בגניבת הרכב בערד במהלכו ירה שיף למוות בפורץ הנוסף מוחמד אלטראש.

אורלי הררי - ערוץ 7 , ז' בשבט תשפ"א

נעצרו שני ערבים החשודים בגניבת רכבו של אריה שיף בערד-ערוץ 7
תיעוד התקרית
צילום: מצלמות האבטחה

המשטרה עצרה אתמול (שלישי) שני ערבים החשודים במעורבים בגניבת רכבו של אריה שיף בערד, תקרית שבמהלכה ירה שיף באחד הפורצים והרג אותו.

בפעילות מבצעית של שוטרי תחנת ערד ולוחמי יס"מ אותרו שני החשודים בצומת שוקת: ערבי 24, שוהה בלתי חוקית מכפר יאטה וערבי בן 24, תושב תל שבע החשוד בהסעתו. השניים יובאו לדיון בבית המשפט.

כאמור, בלילה שבו גנבו את רכבו של שיף בעיר ערד, הוא ירה למוות בפורץ מוחמד אלטראש. השניים שנעצרו אתמול היו מעורבים בגניבה.

לפני חמישה ימים החליטה פרקליטות מחוז דרום להגיש כתב אישום בגין המתה בקלות דעת נגד אריה שיף. בסרטון האבטחה שנמצא נראה שיף יורה בפורץ מחמד אלאטראש, כאשר זה עמד להימלט עם הרכב. הכדור פגע בראשו של הפורץ, ובהמשך הוא מת מפצעיו.

עו"ד ששי גז, שמייצג את שיף, הסביר כי מאחורי המעשה של שיף לא הייתה כוונת תחילה: "אני מקווה שבשלב הבא יזכו אותו בבית המשפט. המשטרה נוטה לקבל את גרסתו של הלקוח שלי שהוא התכוון לפגוע בגלגלים. הוא יורה לכיוון הגלגלים כדי למנוע את גניבת הרכב, הוא יורה בגלגלים של הרכב שלו".

גז הדגיש כי "לא היה צריך להיות כתב אישום. אנשים חושבים שהגנה עצמית תקפה רק במקרים של סכנת חיים, אבל היא תקפה גם במקרים של פגיעה ברכוש".

עו"ד גז הוסיף: "אומרים שהוא כבר היה מחוץ לסכנה, אבל אי אפשר לשפוט אדם שכרגע התעורר, כשיש עוד שני פורצים ברכב השני שבאזור. הוא אמור היה לעשות הכל כדי למנוע את הסכנה הזאת, אני לא רואה מה פסול בהתנהגות הזו".