יום ההשבעה: טראמפ נפרד, ביידן הזיל דמעה

דונלד טראמפ בסרטון פרידה: "מתפללים שהממשל החדש יצליח לשמור על אמריקה בטוחה ומשגשגת". ביידן הזיל דמעה כשנזכר בבנו שנפטר מסרטן.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ז' בשבט תשפ"א

נשיא ארצות הברית היוצא דונלד טראמפ פרסם אמש (שלישי) סרטון פרידה לרגל סיום כהונתו בת הארבע שנים.

"אני מסיים את כהונתי כנשיא ה-45 של ארה"ב, ואני ניצב לפניכם באמת גאה במה שהשגנו יחד. עשינו מה שבאנו לכאן כדי לעשות, וכל כך הרבה מעבר לזה", אמר טראמפ.

טראמפ לא נקב בשמו של הנשיא החדש ג'ו ביידן, "השבוע אנחנו חונכים ממשל חדש ומתפללים שיצליח לשמור על אמריקה בטוחה ומשגשגת. אנחנו שולחים את מיטב איחולינו, ומקווים גם שיהיה להם מזל, מילה חשובה ביותר".

הנשיא היוצא גינה את הפריצה האלימה לגבעת הקפיטול לפני כשבועיים, והודה לסגנו מייק פנס. "הזכות לשמש כנשיא שלכם הייתה כבוד שאי אפשר לתאר", אמר טראמפ. "אני רוצה שתדעו שהתנועה שיצרנו רק מתחילה. מעולם לא היה דבר כמוה".

ג'ו ביידן שיושבע היום לנשיא ה-46 של ארצות הברית, נאם אמש באירוע פרידה ממדינת האם שלו דלאוור לפני צאתו לוושינגטון.

ביידן הזיל דמעה כשסיפר על בנו, בו ביידן, שמת בסרטון בשנת 2015. "גבירותיי ורבותיי, אני מצטער רק על דבר אחד. שהוא לא כאן, כי היינו צריכים להציג אותו כנשיא".

ביידן התרגש גם מהפרידה מדלאוור, "סלחו לי על הרגשנות אבל כשאמות, דלאוור תהיה כתובה על לבי ועל לבבותיהם של כל הביידנים. אנחנו אוהבים את כולכם. הייתם שם עבורנו בטוב וברע, מעולם לא עזבתם אותנו, ואני גאה – גאה, גאה, גאה – להיות בנה של דלאוור, ואני עוד יותר גאה לעמוד כאן ולעשות את זה מהמתקן על שם בו ביידן".

בו ביידן שמת מסרטן בגיל 46, היה התובע הכללי של מדינת דלאוור ורבים סימנו אותו כפוליטיקאי מוכשר שעשוי להיבחר יום אחד לתפקיד נשיא ארצות הברית.