בנט והשולמנים
בנט והשולמניםצילום: ימינה

מייסד תנועת העצמאים - "השולמנים", אביר קארה, הודיע שחמישה מבין חברי תנועת המחאה יצטרפו לימינה בראשות נפתלי בנט, ויקבלו שריונים בעשירייה הראשונה והשנייה.

בידיעות אחרונות דווח כי קארה צפוי להיות משובץ במרכז העשירייה הראשונה. "החלטנו להצטרף למפלגה הטובה ביותר וזאת שהולכת להיטיב כמה שיותר עם העצמאים", אמר קארה, "בואו נביא ראש ממשלה חדש. רק לבנט אכפת באמת מהכלכלה, מהעצמאים ומהמדינה".

 בנט עלה לשיחת זום עם השולמנים ובירך על שיתוף הפעולה: "אנחנו הופכים להיות בית של חצי מיליון עצמאים ובעלי עסקים בישראל", הוא אמר להם, "במשבר הקורונה לא היה אף נציג של המגזר העסקי, והדבר הזה הולך להשתנות".

לפי הערכות, יו״ר ימינה ינסה לחבר לרשימה גם את מפלגות הבית היהודי בראשות חגית משה ו״הציונות הדתית״ של בצלאל סמוטריץ׳. ייתכן שמשה וסמוטריץ׳ יחברו לרשימה משותפת משלהם ורק אחר כך ינהלו משא ומתן עם בנט.

אתמול הודיע שר הרווחה איציק שמולי כי לא יתמודד על ראשות מפלגת העבודה בפריימריז שיתקיימו ביום ראשון. שמולי, שמבקש לאחד מפלגות בגוש המרכז־שמאל, עשוי להצטרף לכחול לבן. גורמים במפלגה אמרו לידיעות אחרונות שמתנהלים מגעים לצירופו של שמולי וכי בינו לבני גנץ יש יחסים קרובים.

 ההחלטה של שמולי סוללת את דרכה של ח"כ מרב מיכאלי לנצח בפריימריז. מולה מתמודדים בין היתר גיל ביילין ואיש העסקים אבי שקד.

יו"ר מועצת יש"ע וראש מועצת בקעת הירדן, דוד אלחייני, עזב אתמול את הליכוד ויתמוך ביו"ר תקווה חדשה גדעון סער. לדברי אלחייני, "אני מאמין במנהיגות של סער. לעולם אשאר נאמן לערכים של המחנה הלאומי. נתניהו הרס את הליכוד".