עם כל הכבוד לרצונות של נתניהו, יש גבול

אני מסכים עם ראשי "עוצמה יהודית" על 95% מהנושאים. הבעיה הקשה היא עם ה-5% הנותרים ואי אפשר להלבין זאת.

הרב עמיחי גורדין , ז' בשבט תשפ"א

עם כל הכבוד לרצונות של נתניהו, יש גבול-ערוץ 7
הרב עמיחי גורדין
צילום: באדיבות המצולם

לזה כבר התרגלנו: אם בנימין נתניהו צריך את הציונות הדתית היא עוברת לדום וכשהיא צריכה אותו הוא מועך אותה, או אפילו מתעלם.

אחרון הקורבנות של הגישה הזאת היה הרב רפי פרץ היקר והאהוב שעשה הכל כדי לרצות את נתניהו, מה שלא מנע מנתניהו לזרוק אותו מתחת לגלגלי האוטובוס שלו, כשהרב רפי גמר לספק לו את הסחורה.

הרב רפי לא היה הראשון לחוות על בשרו את האופורטוניזם של נתניהו, גם לא האחרון. מסתבר שהמחשבה התמימה של הציונות הדתית כאילו אנחנו באמת מעניינים את נתניהו (וכאילו שמישהו בעולם באמת מעניין אותו) תמשיך ללוות אותנו גם בבחירות הקרובות.

את תופעת הטבע המשונה הזאת של ההתבטלות בפני נתניהו, כנראה לא נצליח לשנות, אבל גם אם חלק גדול מהפוליטיקאים שלנו ימשיכו להיות שפוטים של נתניהו, לפחות שישימו לעצמם גבולות.

בשנתיים האחרונות השקיע נתניהו מאמץ אדיר כדי להלבין את מפלגת עוצמה יהודית. כדי להרוויח עוד קולות בקלפי פעל נתניהו בכל הכוח כדי לצרף את עצמה יהודית למפלגות הציונות הדתית.

ברמה האישית חברי עוצמה יהודית הם אנשים טובים ואידאליסטים. עם כל אחד מהם הייתי רוצה לשבת יחד בשולחן שבת, (אם הם היו מסכימים לשבת איתי אחרי כל מה שאני כותב עליהם...). 95% מהשקפת העולם שלי ושל איתמר בן גביר, מיכאל בן ארי, ברוך מרזל בנצי גופשטיין דומה מאוד.

הבעיה הקשה היא עם ה-5% הנותרים. היה מן הטוב לו 5% אלו לא היו באים לעולם, אבל משבאו לא ניתן להתעלם מהם. לפני שנתיים יצאו חברי עוצמה יהודית למסע טיהור עצמי במסגרתו הצהירו על התנגדותם לאלימות כנגד ערבים וכנגד כוחות הביטחון. שמעתי, קיוותי שהדברים אכן אמיתיים והשתתקתי.

למרבה הצער דיבורים לחוד ומעשים לחוד. הדיבורים היפים של איתמר בן גביר נשארו בגדר משאלת לב בלבד. בצער גדול ובתדהמה קראתי לפני כמה שבועות איך ברוך מרזל מעניק לגיטימציה להפעלת אלימות כלפי שוטרים. בלי להתבלבל הוא טען בצורה פומבית שמפגינים יהודים צעירים לא יושיטו את הלחי השניה לשוטרים ולכן הוא לא מגנה את זריקת האבנים שלהם. התבטאות חמורה זאת עברה לצערי בשקט כמעט מופתי בתוך הציונות הדתית.

תדע חגית משה וידע בצלאל סמוטריץ' שכל חיבור עם עוצמה יהודית הוא חיבור עם אנשים שמעודדים אלימות כלפי כוחות הביטחון. חיבור עם עוצמה יהודית הוא חיבור עם אנשים שמעודדים בני נוער לפגוע בשוטרים ולהכתים את העתיד שלהם בעבירות פליליות. ברוך מרזל הינו פעיל מרכזי בעוצמה יהודית ועד שהמפלגה לא תתנער מהתבטאות חמורה ומסוכנת זאת היא שותפה לעידוד אלימות ולפגיעה בכוחות הביטחון.

ראיתי כבר שיאיר נתניהו גיבה את ברוך מרזל ועודד חיבור עם ברוך מרזל מעודד האלימות. ובכן, יושבי הראש של מפלגות הציונות הדתית לגווניהם, אם אתם באמת מאמינים שלציונות הדתית יש ערכים כדאי שהיא גם תעמוד עליהם, גם אם המחיר הוא שנתניהו יכעס עלינו מאוד. למען עתיד המדינה, ולמען עתיד ילדינו אל תחברו לאנשים שמעודדים פגיעה בכוחות הביטחון, יש דברים שלא עושים.