אל תענה למספרים לא מזוהים, זה בטח ביבי. ג'ו ביידן
אל תענה למספרים לא מזוהים, זה בטח ביבי. ג'ו ביידן צילום: רויטרס

לכבוד אדוני נשיא ארצות הברית הדגול והנכבד, שעומד לשקם את אמריקה אחרי ארבע שנים איומות של ההוא שאין לנקוב בשמו, לאחד את כל האמריקנים ולסתום סוף סוף לימנים את הפה ואת חשבונות הטוויטר, מיסטר פרזידנט ג'וזף רובינט (איזה קטע, גם לנו יש נשיא שקוראים לו רובי וכוווולם נורא אוהבים אותו) ביידן, שלום וברכת העולם החופשי על ראשך.

ראשית, הרשה לי לברך אותך לרגל השבעתך ולהגיד שלי ולך יש המון במשותף. גם אותי השביעו אתמול בטקס מרגש, כלומר הילדים העמידו אותי באמצע הסלון ודרשו שאפסיק כבר לספר בדיחות קרש, וגם אני כמוך נשבעתי, וגם אני לא מתכוון לקיים.

שנית, ג'ו (אין לך בעיה שאני קורא לך ככה, נכון? אחרי הכול אתה רק נשיא ארצות הברית, לא מישהו ממש חשוב כמו, נגיד, נשיאת בית המשפט העליון), אני רוצה שתדע שרוב הישראלים ממש אוהבים אותך ושמחים מאוד שנבחרת. כן, יש פה כמה ימנים נרפים שהעדיפו את ההוא שהיה לפניך, בדיוק הרגע שכחתי את שמו, אבל הם מיעוט ממש קטן, בקושי 70 אחוזים מהאוכלוסייה הישראלית. כל 30 האחוזים האחרים הם אנשי פרקליטות ושופטים ועיתונאים מערוצים מרכזיים והם אלה שקובעים פה, אז הסר דאגה מליבך. כולנו בעדך, ג'וזף רובינט, ומי שלא – ייחסם לו האינטרנט.

בקיצור, בשם כל הישראלים שאינם בבונים אני רוצה לברך אותך ולבקש ממך, בתור ידיד גדול של ישראל, לעמוד לצידנו ולעזור לנו להפוך למדינה נורמלית. בעיקרון זה פשוט, אתה רק צריך לעשות בדיוק הפוך ממה שעשה הפשיסט שהיה לפניך, ולשנן את הכלל הבסיסי שמה שטוב לנתניהו רע לישראל, ולהפך. אבל כדי שלא תתבלבל (וזה הרי קורה לך מדי פעם) אני מתכבד להציג בפניך את כללי הזהב לנשיא האוהד, כפי שנוסחו על ידי המכון לחקר הטרלול על שם ברק אובמה:

* לעולם, בשום מצב, אל תאשר לראש ממשלת ישראל לבנות בית, חדר, מרפסת, אפילו חושה, בכל שטחי יו"ש, מזרח ירושלים, מערב ירושלים, הגליל, הנגב וכל מקום שלא נמצא בין הרצליה־דרום לתל־אביב־צפון. תחזור באוזניו על דברי הנביא אובמה: אפילו לא לבנה, אפילו לא בלוק. רק לערבים תרשה להשתמש בבלוקים, למגוון שימושים.

* מיד אחר כך תדאג להדליף לכל העולם שביבי מחפש אותך ואתה "לא מוצא זמן לדבר איתו". אתה בן אדם עסוק, מה אפשר לעשות.

* אל תענה למספרים לא מזוהים. זה בטח ביבי.

* אם בכל זאת ענית בטעות, אל תשכח להרים את הרגליים על השולחן, להוריד את הגרביים ולאותת לו עם הרגל השמאלית, כדי שיהיה ברור שהיחסים ביניכם מתחילים ברגל שמאל.

* חזור להסכם הגרעין עם איראן מיידית. חד־צדדית. כמו בנדיט. תביע אמון בדמוקרטיה האיראנית ובמנהיגים המתונים חמינאי, רוחאני, רגזני וחטפני. במקביל תביע דאגה עמוקה לגורל הדמוקרטיה הישראלית הנחשלת, שבה עדר של בבונים מסרב לקבל את הכרעת הקומץ הנאור שעולה עם לפידים על בלפור, לא כמו הדמוקרטיה האמריקנית המפוארת שבה כמה ערסים משתלטים על הסנאט וכל השאר בוזזים בנימוס חנויות.

* שלח מיד שליח מיוחד למזרח התיכון, עדיף שליחה. אנחנו ממליצים על ראשידה טאליב או אילהן עומאר. גם היבא יזבק סבבה. אל תשכח לצייד אותן בבלוקים.

בשום פנים ואופן אל תבוא לבקר בישראל. זה עוד מה שחסר לנו, שתירדם באמצע ביקור ביד ושם, או יותר גרוע, בפגישה עם אבו־מאזן.

* במחשבה שנייה, בוא. בשמחה. תיפגש עם אבו־מאזן, איימן עודה, יאיר לפיד, תגיד כמה אתה מעריץ את נושאי הלפיד, את המקללים מבלפור, את סדי בן שטרית. אם מישהו מהבבונים ישאל למה אתה לא נפגש עם ביבי, תמלמל משהו על נאשם בפלילים. זה מאוד ישמח אותנו.

* בזמן ביקור ביד ושם זרוק משהו על נאצים, אתה יודע באיזה הקשר. אם אתה צריך רעיונות דבר עם יאיר גולן, הוא שופע.

* אה כן, אל תשכח להזכיר את הגזענות המובנית שלנו כלפי מסתננים מאפריקה, להט"בים וערבים. אבל לא אלה שתומכים בביבי, כי אותם אנחנו באמת שונאים.

* סגור את השגרירות בירושלים ופתח חדשה ברמאללה. אל תבטל את הצורך בוויזה, ככה נזכור שבעיניכם אנחנו עדיין מדינת עולם שלישי. העיקר שלברלין עדיין לא צריך ויזה.

* זכור שהאויב של ידידך הוא גם האויב שלך, ומי לנו אויב העולם החופשי יותר מישראל. אפילו בית המשפט הבינלאומי בהאג אומר את זה, אל תשכח להסיר מהם את החרם שהטיל עליהם זה שלפניך, נו, לגמרי שכחתי איך קוראים לו. רק ככה נדע שאתה באמת בעדנו, הבבונים ישפילו מבט, הנשיא ריבלין יאמר בדמעות שאתה השמש של חנוכיית העולם ויונית לוי תראיין אותך בחיוך מאוזן לאוזן ובעיניים מצועפות. זה אומנם לא יעזור לנו בבחירות גם הפעם, אבל היי – ממתי מחליפים פה שלטון בבחירות?

הרכבה עצמית

אנשים שהודיעו שהם ירכיבו את הממשלה הבאה לפי סדר א"ב (לא סופי): בנימין נתניהו, גדעון סער, יאיר לפיד, נפתלי בנט, רון חולדאי, שושו השועל, שקדייה פורחת, שר הטבעות, שרקן, תל־אביבי חסר מודעות עצמית. אה רגע, בעצם רון חולדאי כבר אמרנו.

כמו מאומה לא קרה

לפני שנה וקצת, מסיבות שלא חשוב לדבר עליהן כרגע, לקחתי פסק זמן מהכתיבה פה בעיתון. היה חורף, היינו בעיצומה של מערכת בחירות, יפה בן דוד איימה בשביתה והשמאלנים דרשו להכניס את נתניהו לכלא באשמת עצם קיומו.

חלפה שנה וקצת והנה שוב אני פה. ושוב חורף, ומערכת בחירות, ויפה מאיימת והשמאלנים שמאלנים והימנים ימנים ועולם כמנהגו נוהג.

יופי, עושה רושם ששום דבר דרמטי לא קרה פה בשנה האחרונה.

לתגובות: dvirshrayber@gmail.com