בצהרי היום: ערבי תקף נער יהודי בהר חומה

בן מיעוטים אשר עובד בשירות משלוחים תקף קטין ללא כל סיבה. התקיפה שהתרחשה ברחוב תועדה על ידי מצלמות האבטחה של השכנים.

ערוץ 7 , ז' בשבט תשפ"א

בצהרי היום: ערבי תקף נער יהודי בהר חומה-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו פנה במכתב למחלקת חקירות בתחנת עוז של משטרת ישראל בדרישה לעצור בני מיעוטים שעובדים כמשלוחנים ברשת קמעונאית, בשל תקיפה ללא סיבה של קטין יהודי כבן 13 על ידי אחד מהם, בעת שצעד ברחוב.

במכתב בלייכר תיאר את השתלשלות האירועים: "בתאריך 22/12/2020 בהר חומה בירושלים ברח' נחמה 11 הותקף מרשי בידי בן מיעוטים אשר עובד כמשלוחן. מרשי הלך עם חברו ברחוב הסמוך לביתו. באותה עת עמדו על הכביש שני רכבי משלוחים. ברכבים היו כחמישה בני מיעוטים שעבדו במשלוח מזון. לפתע שמע מרשי את אחד מבני המיעוטים צועק משהו לחברו".

מיד לאחר מכן הבחין הקטין בחשוד רץ לעברו על המדרכה. "החשוד הגיע למרשי והכה בחזה של מרשי והמשיך בריצתו, כל זאת ללא כל סיבה מעבר להיותו של מרשי יהודי. מרשי חזר לביתו ב'הלם' וסיפר להוריו את אשר ארע", כתב עו"ד בלייכר.

אביו של הנער השיג תיעוד ממצלמות של שכנים במקום. במכתב ציין זאת עו"ד בלייכר ואמר "בשולי הצילום ניתן לראות את התקיפה. כמו כן נער ששמע את הצעקות יצא וצילם את רכביהם של החשוד וחבריו. מרשי הלך עם אביו להתלונן בתחנתכם והעביר אליכם את הצילומים שהשיג".

עו"ד בלייכר כתב כי מדובר בתקיפה אנטישמית חמורה ודרש "לנקוט ביד קשה כדי למגר תופעה זו. אבקש לעשות מאמצים כדי להביא את החשוד וחבריו לדין. מאחר ומדובר בתקיפה לאומנית ללא כל התגרות מקדימה ניתן לשער שאין זה מקרה יחיד של תקיפה בה מעורבים החשודים".