תשעה קבלנים זכו במכרז בגבעת המטוס וייבנו 1,257 יחידות דיור חדשות

רגע לפני כניסת ביידן לבית הלבן הוכרזו הזוכים במכרז בגבעת המטוס. בשכונה יבנו בניינים בני 12 קומות ובניינים בני 4 עד 6 קומות.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ז' בשבט תשפ"א

תשעה קבלנים זכו במכרז בגבעת המטוס וייבנו 1,257 יחידות דיור חדשות-ערוץ 7
גבעת המטוס
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ועדת המכרזים של רשות מקרקעי ישראל הכריזה על תשעה זוכים במכרז בגבעת המטוס בירושלים לבניית 1,257 יחידות דיור חדשות.

יחידות הדיור ייבנו בעשרה מתחמים של בניה רוויה בגבעת המטוס, מתוכן 501 יח"ד במסלול מחיר מופחת, 718 יח"ד בשוק החופשי ו- 38 יח"ד לדיור ציבורי.

שכונת גבעת המטוס בירושלים נמצאת ממערב לדרך חברון, ממזרח ומדרום לבית צפפא. בשכונה יבנו בניינים בני 12 קומות במרכז השכונה ובניינים בני 4 עד 6 קומות במורדות השכונה.

לכל המתחמים, למעט אחד שיפורסם מחדש, נקבעו זוכים. המכרז במסלול מחיר מופחת קובע מראש את המחיר לזכאים למ"ר בנוי. מחירי הדירות שנקבעו במכרז משקפים הנחה של 17% בהשוואה לדירות דומות בשוק. כל הקרקעות ששווקו הינן קרקעות בניהול רשות מקרקעי ישראל. הדירות יכללו מרפסת, מחסן וחניה.

בתנועת השמאל הקיצוני ''עיר עמים'' תקפו כי ''הפרסום המהיר של הקבלנים הזוכים נועד בוודאי להקדים את השבעתו של ג'ו ביידן לנשיא ארצות הברית והוא מצטרף להחלטות על קידומה של בניה בעוד ועוד התנחלויות בגדה המערבית אתמול ובתחילת השבוע.

"לבנייה של גבעת המטוס משמעות מיוחדת. זו תהיה השכונה הראשונה שישראל בונה מעבר לקו הירוק בירושלים מזה 20 שנה. והיא אמורה להיבנות במיקום שישלים את הקפת בית צפאפא בבניה ישראלית ויקשה מאוד על החיבור בין דרום הגדה דרך בית לחם למזרח ירושלים".

עוד אמרו בעיר עמים כי ''במכרז לגבעת המטוס גם התגלתה האפליה העמוקה לה נתונים הפלסטינים תחת השלטון הישראלי. 40% מהדירות במכרז מיועדות למסלול מחיר למשתכן ורוב רובם של תושבי מזרח ירושלים מנועים מלרכוש אותן.

''כך המדינה מונעת מהאוכלוסייה המוחלשת בירושלים את האפשרות לרכוש דירות במחיר מוזל וגם חותכת את היצע הדירות שהיא כן יכולה לרכוש. נגד האפליה הזו עתרנו והעתירה שלנו תתברר בבית המשפט ב-27 במאי", נמסר.