מנהלי בתי החולים הציבוריים: נתניהו, פתור את המשבר. אין לנו כסף וזו בושה למדינה

מנהלי בתי החולים הציבוריים נועדו במאהל המחאה עם שר הבריאות וזכו גם לתמיכה מעמיתיהם מבתי החולים הממשלתיים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ז' בשבט תשפ"א

מנהלי בתי החולים הציבוריים: נתניהו, פתור את המשבר. אין לנו כסף וזו בושה למדינה-ערוץ 7
מנהלי בתי החולים הציבוריים והממשלתיים
צילום: דוברות

מנהלי בתי החולים הציבוריים נפגשו במאהל המחאה שלהם בירושלים עם שר הבריאות יולי אדלשטיין.

שר הבריאות הביע סולידריות עם המנהלים ואמר, "המאבק שלכם צודק וכולנו מזדהים איתו. אנחנו מבינים שאתם לא רוצה לפתור אותו בפלסתר, גם אם זה יהיה הפלסתר הכי טוב. אני אפעל בממשלה על מנת להגיע לפתרון הטוב ביותר".

פרופ׳ עופר מרין, מנכ״ל שערי צדק, אמר כי "כל דקה, כל שעה, כל יום, שבו יושבים פה באוהל 7 מנהלי בתי חולים, שאחראים לבריאותם של 2 מיליון אזרחים בשיא הקורונה, במקום להיות עם הצוותים והחולים - זו בושה למדינה. ארבעה ימים אנחנו פה, ואף אחד לא מנהל איתנו משא ומתן. שערי צדק לא שילם מיסים ב-15 לחודש, כי אין לנו יותר כסף. לא נקבל שום פתרון פלסתר ולא פחות מפתרון לשנתיים".

פרופ פהד חכים, מנהל בית החולים האנגלי בנצרת, הוסיף כי "זו בושה למדינת ישראל שאתם שולחים אותנו לקושש תרומות כדי להציל חיים. אין לכם מערכת בריאות בירושלים או בנצרת בלעדינו. אני לא יכול להסתכל יותר בעיניים של העובדים שלי או של המטופלים שלנו. ייבשתם את מערכת הבריאות. אני מוכן להחזיר את המפתחות מחר בבוקר. שר האוצר צריך להתבייש שאנחנו צריכים לעמוד פה בחוץ, תחת ממטרי ברד, ב-4 מעלות, במקום לטפל במטופלים שלנו. אנחנו קוראים לראש הממשלה - בוא תפתור את המשבר. 2 מיליון אזרחים זקוקים לשירותי בריאות ראויים".

במקביל, מנהלי בתי החולים רמב״ם, אסף הרופא, הלל יפה ופוריה הגיעו למאהל המחאה של בתי החולים הציבוריים והביעו תמיכה במאבק. "אסור להפקיר את בתי החולים הציבוריים. אנו מתנגדים לניסיונות הפסולים לפלג בין בתי החולים".