במקום שבו נסכן את הבית - שם יעבור הגבול: הרב עמיחי גורדין משיב לרב יואל קטן

עידוד אנרכיזם, עידוד פגיעה בחפים מפשע ועידוד פגיעה בכוחות הביטחון הם קו אדום עבה שאסור לעבור אותו.

הרב עמיחי גורדין , ז' בשבט תשפ"א

במקום שבו נסכן את הבית - שם יעבור הגבול: הרב עמיחי גורדין משיב לרב יואל קטן-ערוץ 7
הרב עמיחי גורדין
צילום: באדיבות המצולם

תגובה למאמר ''יש גבול – אבל היכן בדיוק הוא עובר?''

מורי הרב יואל קטן שאל שאלה מצויינת. היכן עובר גבול השותפות מדוע אני מוכן לשתף פעולה עם אנשים שאינם שומרי שבת אך לא עם אנשי עוצמה יהודית.

התשובה שלי היא שאני בעד שיתופי פעולה רחבים גם עם אנשים החולקים עלי בדברים משמעותיים, עד המקום שבו מתהווה סיכון קיומי לעתיד המדינה. במקום כזה אין מקום לשותפות. עם גישות המערערות את קיומו של הבית לא ניתן לשתף פעולה.

הלגיטימציה המפורשת שהעניק ברוך מרזל לפגיעה בכוחות הביטחון, והגיבוי שבשתיקה שהעניקו לו חבריו למפלגה הוא סיכון קיומי למדינה היחידה שיש לנו. הוו זהירים בכוחות הביטחון שאלמלא כוחות ביטחון, איש את רעהו חיים בלעו.

ספגנו הרבה מכות, אוסלו, התנתקות וכו׳. נוכל לספוג עוד הרבה מכות ולעמוד איתן. יש דבר אחד שעליו לא ניתן לוותר - חוסן פנימי ולכידות חברתית. עידוד אנרכיזם. עידוד פגיעה בחפים מפשע. עידוד פגיעה בכוחות הביטחון הם קו אדום עבה שאסור לעבור אותו.

אין לי דבר וחצי דבר אישי נגד אנשי עוצמה יהודית לא כיף בכלל לעמוד בשער, להתריע כנגדם ולחטוף את הבוץ בפנים. הלוואי והלוואי שדרך אנרכיסטית זאת לא הייתה דרכם, אולם משבחרו בדרך זו העלולה להרוס מבפנים את המרקם העדין של החברה הישראלית לא נותרה ברירה מלבד להימנע מחיבור אליהם בבחירות לכנסת.

הם אכן אנשים טובים עם רצונות טובים, אבל ההיסטוריה הוכיחה שהדרך לחורבן הבית רצופה כוונות טובות. צר לי מורי הרב יואל. צר לי מאוד.