חיסון לקורונה. אילוסטרציה
חיסון לקורונה. אילוסטרציהצילום: ISTOCK

כחלק מהיערכות המדינה למתן החיסון השני, דיירי 'עלי שיח' בו מתגוררים נערים בעלי מוגבלויות קיבלו במרוכז את החיסון השני.

לאחר מתן החיסון סיפר יו"ר 'עלי שיח' הרב חיים פרקל על התמודדותו במהלך השנה האחרונה מאז פרץ משבר הקורונה.

"שנה שלמה שכולנו חווינו כקשה, שנה שלמה של הגבלות סגרים וחולים קשיים ול"ע נפטרים רבים. כולנו עברנו את השנה הקשה הזה בתפילות בתקווה לעתיד טוב יותר. כולם התמודדו עם הקושי, כל אחד והקושי שלו. לדיירים של 'עלי שיח' זו הייתה השנה קשה. שנה שבה הם נאלצו לחוות את ההגבלות שהפכו את החיים שלהם על פיהם".

לדבריו, עד לקורונה החיים שלהם התנהלו על ציר של השתלבות במרחב החיים דרך יציאה לעבודה בניית חיים עצמאים ונקודות נוספות.

"מהלך החיים הזה, בעזרת הצוות המסור, סייע להם לצלוח את המגבלות ולהשתלב בחברה. כל זה נעצר בבת אחת , הקורונה והחשש מהידבקות של הדיירים, אילץ את הדיירים להקפיד על שהיה ארוכה יותר בדירות, להימנע ככל האפשר מפעילות חברתית לא חיונית.

"הצוות של 'עלי שיח', נאלץ להמציא מחדש את דרך הטיפול בדיירים המתבגרים. לנסות לאלתר דרכים לפעילות חברתית תחת המגבלות הקשות של הקורונה. לחגוג את החגים והימים המיוחדים של הדיירים כמו ימי הולדת וכדומה, בשמחה עם בריאות שלמה".

"חרף כל הקשיים, הצוות הצליח לשמר במידת האפשר, את החיים של הדיירים בדירות. למנוע מהם לחוש את הבדידות של המגבלות. לגשר על הפער שיצר הצורך לשמור על הבריאות. לפעול לקשר בין הדיירים בדירות השונות, תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים. לערוך אירועים קטנים עבור כל דירה בנפרד, במודל דומה לאירועים הגדולים שהתקיימו טרום הקורונה. המאמץ נשא פרי, השמחה ליוותה את החיים של הדיירים בכל התקופה המאתגרת. חרף הדאגה והקושי והחשש, הצוות השכיל לשמר את האווירה הרגועה המאושרת את הצמיחה וההתקדמות".

בדבריו הביע אופטימיות אשר לעתיד. "עכשיו שהאור מתחיל להאיר בקצה, שהצוות והדיירים התחסנו בחיסון השני, מגיע עת העלות השחר. גם בחושך זרחו הכוכבים והאיר הירח, אולם אינו דומה אור השמש, האור של הימים הרגילים של החיים בחזרה לשגרה, שכל כך חשובה להם נראית קרובה. נכון צריך להיזהר מאוד בימים אלו, שהמחלה עדיין מהלכת ברחובותינו, אולם אי אפשר להתעלם מאור התקווה שמנצנץ בתוך האפילה הגדולה".

לסיום שיבח הרב חיים פרקל את הצוות המטפל. "הצוות המסור של 'עלי שיח', הוא הכוח והמנוע, שבזכותו הצלחנו לעבור את הימים הקשים. אנו נושאים תפילה ביחד עם כל הדיירים והצוות, בבקשה ובתחינה, שאלו הימים שמסיימים את התקופה הקשה ומתחילים את החזרה האיטית והמדודה לשגרה. בתקווה שבשבועות הקרובים, נוכל לאט ובאופן בטוח, להחזיר את החיים של הדיירים בדירות לשגרת חיים מבורכת ובטוחה".