דה זאו. סחב את חולון לשלב הבא
דה זאו. סחב את חולון לשלב הבא צילום: FIBA.BASKETBALL

גם הסגר לא עוצר אותם. בזמן שבישראל יש סגר על המדינה כולה וגם על ענפי הספורט, בצרפת מבינים כי הספורט הוא משאב יקר התורם הן למדינה והן לתושבים ולבריאותם הנפשית וממשיכים על אף הסגר במדינה לקיים משחקי כדורסל.

כך קרה הערב (רביעי) כאשר שולה הצרפתית אירחה את הפועל חולון הישראלית למשחק במסגרת ליגת האלופות של פיב"א, זאת כאמור, על אף הסגר החל במדינה.

קבלת הפנים הלבבית והאפשרות לקיים את המשחק על אף הסגר לא עזרו לקבוצה המקומית הצרפתית כשזו הובסה בידיי הישראלים מחולון בתוצאה 89:71.

הניצחון של חולון הערב היה ניצחון שני בשלב הבתים על הצרפתים, והבטיח להם לא רק את המקום הראשון בבית כשהם מסיימים את שלב הבתים הראשון במאזן של 4 ניצחונות ושני הפסדים, אלא גם את העפלתם לראשונה בתולדותיהם אל השלב הבא של מפעל הכדורסל השני בחשיבותו באירופה, שלב 16 האחרונות של המפעל האירופי היוקרתי.

אחרי שלוש שנים שכשלה בניסיונה לעשות זאת, הערב, בעונתה הרביעית בליגת האלופות היא סוף סוף הצליחה להעפיל לשלב הבא, ולמעשה חולון עוברת שלב במסגרת אירופית לראשונה מאז שיחקה ביורוצ'אלנג' ב-2013.

ההעפלה של חולון לשלב הבא הערב היא למעשה המשך ישיר של גרף ההשתפרות שלהם לאחרונה, ומאז הגיע לקבוצה מקסים דה זאו. גם הערב כמו בכל המשחקים מאז הגיע לחולון, בלט דה זאו כשהערב הגדיל ועשה כשקלע 21 נקודות וסחב את חולון יותר מכולם על גבו בדרך לשלב הבא של מפעל אירופי.

חולון תגיע להגרלת בתי שמינית הגמר כאחת מראשי הבתים, כאשר שלב הבתים השני, בו יחולקו העולות לארבעה בתים בני ארבע קבוצות כל אחד, יחל בשבוע הראשון של מרץ. האם חולון תסיים את עונת הקורונה עם תואר אירופי?

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו