בני גנץ: אין סיבה לדחות את הבחירות

שר הביטחון בני גנץ דורש לכוון את האכיפה בסוגיית הקורונה למקומות בהם התחלואה גבוהה, ושולל את האפשרות של דחיית הבחירות לכנסת

ערוץ 7 , ח' בשבט תשפ"א

בני גנץ: אין סיבה לדחות את הבחירות-ערוץ 7
בני גנץ
צילום: אלעד מלכה

שר הביטחון בני גנץ התייחס הבוקר (חמישי) בראיון לרשת ב' לאפשרות שממשלו החדש של ביידן יבקש לחזור להסכם הגרעין עם איראן אותו הוביל ממשל אובמה.

"אני לא יודע אם תהיה מחלוקת", אמר גנץ. "אני יודע שהאמריקנים ממש מעוניינים שאיראן לא תהפוך למדינה עם יכולת גרעינית. אסור שתגיע ליכולת גרעינית וצריך לעשות הכול להבטיח זאת"

בהמשך נשאל גנץ על המחלוקת אודות אכיפת הגבלות קורונה וסוגיית הקנסות והשיב, "הנושא הזה קריטי וצריך להקפיד על הדברים האלה".

לדבריו, "המשטרה והמשרד לביטחון הפנים צריכים לכוון את האכיפה למקומות שבהן התחלואה גבוהה וחוסר המשמעת גבוה".

בראיון הביע גנץ התנגדות לאפשרות שהבחירות יידחו בגלל מגפת הקורונה, "אני מקווה שבמצב הקורונה הנוכחי וזה שיהיה בעתיד אפשר יהיה לקיים את הבחירות. צריך להכין קלפיות לאנשים שבבידוד או חלילה חולים".

לדבריו, "צריך לקיים את ההליך הדמוקרטי, זאת לא מלחמה שיורים בה טילים. זה תרחיש שאנחנו יודעים להתמודד איתו. אם דיברנו על אמריקה הגדולה אז נדמה לי שאפילו לינקולן לא דחה את הבחירות למרות מלחמת האזרחים".

"אני לא רואה את הצורך בדחיית הבחירות ואנחנו כמובן נעקוב אחרי הדברים. הבחירות זה משפט הדמוקרטיה, השיא של הביטוי הדמוקרטי. צריך לאפשר להן להתקיים", הדגיש