לראשונה: תחבורה ציבורית בנופי נחמיה

אוטובוס ראשון של תחבורה ציבורית נכנס היום בשער הישוב הצעיר נופי נחמיה לאחר שעבר שלב ראשון של אישור במועצת התכנון העליונה

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ח' בשבט תשפ"א

לראשונה: תחבורה ציבורית בנופי נחמיה-ערוץ 7
אוטובוס ראשון בנופי נחמיה
צילום: רועי חדי

במקביל לפירוק מאהל המחאה של ההתיישבות הצעירה, נרשמה השבוע התקדמות בהסדרת ישוב הצעיר "נופי נחמיה" הסמוך לאריאל.

לאחר 8 שנים של מאבק ופעילות של המועצה האזורית שומרון בהובלת ראש המועצה יוסי דגן התב"ע של נופי נחמיה אושרה להפקדה יחד עם הישוב הצעיר חוות יאיר, ובעקבות כך נכנס הבוקר (חמישי) לישוב האוטובוס הראשון של תחבורה ציבורית, קו 101 לאריאל, והתקבל בהתרגשות על ידי התושבים.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן יצא ממאהל שביתת הרעב כדי להגיע לטקס ההיסטורי ויחד אתו הגיע למקום גם שר התחבורה לשעבר בצלאל סמוטריץ'. בטקס השתתפו גם יו"ר ועד הישוב עומר רחמים ורכז התחבורה במועצה האזורית שומרון רפי אביטל.

ראש מועצת שומרון דגן וסמוטריץ' גזרו יחד את הסרט ודגן בירך ברכת שהחיינו בשם ומלכות על הרגע המרגש.

בהמשך אמר דגן, "זהו יום היסטורי מרגש, ביום אחד גם התקדמנו התקדמות היסטורית באישור התב"ע להפקדה וגם הישוב מקבל חיים נורמלים ושגרת חיים, תחבורה ציבורית היא זכות בסיסית במדינה מתוקנת, מצער שצריך להלחם על דבר כזה, ואנחנו שמחים ומודים לקב"ה שהגענו לרגע הזה. דגן הודה לתושבים שלדבריו: היו מגדלור של עוצמה בתקופות הקשות פנינו להסדרה מלאה של הישוב".

ראש המועצה הודה לבצלאל סמוטריץ' שקידם את הסדרת הכניסה לישוב, לשרים מירי רגב וישראל כץ שקידמו את התאורה של הכביש, וכן לישראל אפריאט קמ''ט תחבורה במנהל האזרחי ולוועד הישוב הנוכחי והקודם.

שר התחבורה לשעבר ח"כ בצלאל סמוטריץ' אמר בין השאר: "עוד ישוב עוד בית עוד שכונה כך מביאים את הגאולה, כך מפריחים את השממה".