ענהאל שמואלי
ענהאל שמואלי צילום: יאיר שגיא

"יהודה הוא דוד שלי, גר וערירי, אומנם לא דוד ביולוגי, אבל אני ושלושת אחיי הילדים שלו, אני לא זוכרת מי אימץ את מי, אבל אין ספק שאני זכיתי", כתבה הבוקר (חמישי) הבלוגרית הדתייה ענהאל שמואלי.

שמואלי ספדה ליהודה בן ציון שהתגייר לפני שנים והיה נשוי לחנה. לשניים לא היו ילדים מעולם ואתמול הוא נפטר מנגיף הקורונה והוא בן 69.

"יש רגעים שהמילים מצילות אותי, השעה אחת בלילה והרגע נפרדתי מאדם שהציל אותי ברגעים הכי קשים שלי בחיים", כתבה שמואלי.

"למרות שכבר בתוך תוכי ידעתי, הופתעתי, איך אדם כה חזק שגידל אותי פתאום נעלם לי. הכל בשניות , הלוויה קצרה רק עם עשרה איש, ועכשיו השבעה ללא נחמה, איזו מגפה ארורה", אמרה.

"כעת אין מי שיספיד ויספר לכם כמה מופלא הוא היה, אבל יש לו אותי לכתוב לכם, ויש אתכם לקרוא אודות האיש שהיה", הוסיפה. מאז שנולדתי הוא היה שם. יהודה וחנה אשתו מימנו לי את הטיול לפולין, חלק מהלימודים באוניברסיטה ואפילו דאגו לי לשמלת כלה. כשהכל התפורר סביבי הוא היה שם, איתן לצידי. ישב וספג את הדמעות שלי מבלי לומר מילה, חיבק והקשיב".

ענהאל שמואלי ויהודה בן ציון
ענהאל שמואלי ויהודה בן ציון צילום: ענהאל שמואלי

כשאבא שלי עזב אחרי הגירושין, הוא היה מגיע אלינו לשבת ומקדש לנו כמעט בכל שבת", ציינה. "הוא לא היה חייב אבל הוא תמיד דאג להיות שם, מבלי לצפות לשום דבר. הרבה זכרונות ורגעים יהיו שמורים לי בלב".

לדבריה, "בזכותו הבנתי דבר אחד, יהודה וחנה לא זכו לילדים, מלבד אישתו הוא נותר לבד בעולם, לכאורה היו לו את כל הסיבות לראות ולדאוג אך ורק לעצמו. ובכל זאת בחר לחלק את ליבו ורכושו לסביבתו, נתינה אמיתית ללא אינטרסים כאלו ואחרים. וזאת המתכונת להיות מוקף באנשים אוהבים. כשאנחנו עובדים על מנת להאיר את דרכם של אחרים, באופן טבעי אנחנו מאירים גם את דרכנו".