מה הסיכוי שאמצא חתן רגיש ובעל ביטחון?

"אם זה קיים אצלך, זה יכול להיות קיים אצל מישהו אחר"- האמונה חזקה יותר מכל סטטיסטיקה. אבל איך אפשר לשוב ולהאמין מול אי ההצלחה?

שרה אלטר , י"א בשבט תשפ"א

מה הסיכוי שאמצא חתן רגיש ובעל ביטחון? -ערוץ 7
מה הסיכוי שאמצא חתן?
צילום: ISTOCK

"אני לא אתחתן לעולם!" - כך אמרה לי אחת המתאמנות שלי במפגשים הראשונים שלנו. "מה שאני מחפשת בבן הזוג שלי לא קיים".

ביקשתי ממנה לשתף אותי במה שהיא רוצה בבן הזוג, כי אצלי הכל אפשרי, רק צריך להאמין.

היא סיפרה לי שמאוד חשוב לה מישהו רגיש, אבל מצד שני שיהיה לו גם ביטחון.

כל הזמן הסביבה שלה אמרה לה שאין כזה דבר רגיש ומלא ביטחון יחד, או שהוא רגיש או שהוא מלא ביטחון. שאלתי אותה, את מכירה משהו/י כזה? היא ענתה לי בחיוך: "כן. את עצמי. אני מאוד רגישה לזולת ומצד שני יש לי ביטחון". "אוקי", אמרתי לה: "אם זה קיים אצלך, זה יכול להיות קיים אצל מישהו אחר". פתאום הגיעה אליי השראה עם האמירה שאני הכי מאמינה בה בעולם: אין סטטיסטיקה בעולם האמונה! במציאות - הסטטיסטיקה לא עובדת, רק במעבדה.

אצל האדם הפרטי הסטטיסטיקה לא יכולה להוכיח את עצמה.

אם נתבונן על זה לעומק, יש סטטיסטיקה בכל דבר. אבל הסיפור שלי לא חייב להיות חלק ממנה. כאנשים מאמינים, אנחנו יודעים שהקדוש ברוך הוא מנהל את העולם וגם את הסיפור האישי שלי. הסטטיסטיקה אינה משפיעה על הבחור שאני אתחתן אתו, או על החיים שאני אבנה.

ניתן לראות זאת גם בעולם הרפואה. אנו מכירים הרבה מקרים בהם הרופאים לא נותנים לנשים סיכויים ללדת בגלל הגיל שלהן או שמא בגלל בעיה, לא עלינו. אך בכל זאת, הנשים האלה יולדות, ויולדות ילדים בריאים! כי הכל אפשרי בעולמו של ה'.

בעולם הספורט והצבא, קיים מושג הנקרא "אנדרדוג או דל-סיכוי". המושג מתייחס לקבוצה טובה פחות באופן משמעותי מקבוצה אחרת וללא סיכוי להצלחה. ועם זאת, יש דברים שקורים כנגד כל הסיכויים. כמו כן, נוכל לקחת מקרים דומים בהיסטוריה היהודית כגון סיפור המכבים, מלחמת ששת הימים ועוד בהם נצחו רבים את המעטים כנגד כל הסיכויים.

דבר שמאוד יכול לעזור לי לחזק את האמונה כאמור, הוא למצוא אנשים שחיים את המציאות שאני מחפשת. לדוגמה: אם קיימת בי אמונה שאחרי גיל 30 לא ניתן להתחתן, אני אחפש אנשים שיתחתנו אחרי גיל זה וחיים בזוגיות מאושרת, מהם אסיק ואתחזק שהמציאות הזאת אפשרית. על ידי זה, כבר התחלתי בשחרור האמונה המגבילה. היכרות עם מציאות דומה לשאיפה שלי, מזכירה לי שמה שאני מחפש/ת קיים בעולם ובע"ה יגיע גם אלי.

אחרי שדיברנו, היא התחילה להיות קשובה למה שחשוב לה. להאמין שמי שנכון לה יגיע. המשפט "אני לא אתחתן לעולם" - התחלף ב"הקב"ה ייעד לי חתן ואנחנו נתחתן!".

הבטחון שלה התחזק והיא התחילה לשתף אנשים סביבה במה שהיא מחפשת. היא דייקה לאנשים את הצרכים שלה ובעקבות כך אנשים משדכים לה הצעות הרבה יותר רלוונטיות.

מה קרה? היא למדה לכבד את הרצונות הבסיסיים שלה והאמינה שזה אפשרי עבורה!

הכירו את עצמכם היטב, התמקדו במה שחשוב ונכון לכם, שלא תצליחו להיות מאושרים בלעדיו.

תעזו לחלום ובגדול.

שרה אלטר - מאמנת אישית מרווקות לחתונה, מנבחרת המאמנים של פרוייקט 252. להצטרפות לפרוייקט לחצו כאן.