הרב משה הגר
הרב משה הגר צילום: מרים אמיתי

ראש מכינת יתיר הרב משה הגר-לאו קורא לאחד את המפלגות הדתיות.

"אני בעד לאחד את המפלגות: הבית היהודי, האיחוד הלאומי, עוצמה יהודית ונעם, ולדעתי יש לאחד איתם גם את מפלגת יחד של אלי ישי", אמר הרב הגר-לאו.

לדבריו של הרב "לציונות הדתית יש עכשיו שתי זרועות. זרוע אחת היא זאת שנשלחה לעבר הציבור החילוני, והכללי, ומדובר בזרוע חשובה, שהרבה מתלמידיי שייכים אליה. הזרוע השנייה היא הזרוע של הציבור שרואה את עצמו קרוב יותר לצד התורני, ושתי הזרועות האלו הן חשובות. כעת המשימה שלנו היא לאחד בין החלקים באומה וזאת המשימה של הדור שלנו, ובשביל כך צריך חיבור יציב בשתי גדות הנהר. גם בצד החילוני וגם בצד החרדי עדיין לא מקלים עלינו להניח את הגשר הזה".

"לכן אני תומך באיחוד מלא של חמש המפלגות שבסופו של דבר יש בניהם מכנה משותף רחב מאוד. ביחד הם צריכים להרים את הדגלים של ארץ ישראל, השמירה על הרבנות הראשית, שבת, תורה וגיור. הנושאים הרגילים שהמגזר שלנו מקדם, והזרוע הזאת צריכה לעבוד לצד הזרוע השנייה ולא להילחם בה, כי שתיהן זרועות מאוד חשובות" הוסיף הרב הגר-לאו.

כמו כן, פרסם הרב כיצד לדעתו יש לקבוע את סדר הרשימה. "אני מציע שחמשת המקומות הראשונים, יינתנו לכל אחד מראשי המפלגות האלו וסדר הרשימה יקבע על ידי מועצת רבנים שתורכב מכך שכל מתמודד יביא את הרב שלו. יחד הם ישבו ויקבעו את הסדר. אני גם חושב שלקראת הבחירות, כפי שאמרתי בזמנו לאלי ישי, אם יש שישה מנדטים בסקרים הולכים, ואם לא אז מבטלים. לא לקחת סיכון על אבדן קולות. להערכתי תוך שבועיים מרגע שהגוש הזה יתאחד יהיה לו כבר שישה מנדטים ואני מאמין שהוא יכול להגיע גם לשבעה" אמר הרב.

נזכיר כי בתחילת השבוע שעבר הוציא רבה של גוש קטיף לשעבר, הרב יגאל קמינצקי מכתב למאות רבנים בציונות הדתית ובו קריאה לאחד את המפלגות הדתיות הלאומיות לכדי מפלגה אחת. בין היתר ציין הרב קמינצקי כי "על מנת שחיבור יצא לפועל, דרושים הרבה צניעות וענווה מכל העומדים בראש המפלגות, הפסקת מלחמות האגו והשררה והחלטה להתאחד יחדיו".

בעקבות הקריאה הצטרפו ליוזמה אישי ציבור בולטים במגזר הדתי לאומי בהם ראש מועצת קריית ארבע חברון אליהו ליבמן, חכ"ל צבי הנדל, פנחס ולרשטיין, הרב דוד חי הכהן, הרבנית ד"ר חנה קטן, פרופ' אלישע האס ורבנים ואישי ציבור בכירים נוספים בציונות הדתית.