אין מסכה? רדו לשכיבות סמיכה

השוטרים באינדונזיה מצאו דרך יצירתית לגרום לתיירים לעטות מסיכה במרחב הציבורי.

מתנאל ראט , ח' בשבט תשפ"א | עודכן: 22:46

אין מסכה? רדו לשכיבות סמיכה-ערוץ 7
כבר עדיף לעטות מסכה
צילום: iStock

כבר כמה חודשים שחלה חובה באינדונזיה לעטות מסכה באזורים ציבוריים, אבל זה עדיין לא פשוט לכולם לשמור על החוק.

בשביל לעודד ולהרתיע את התיירים הרבים שמסתובבים במדינה, ובייחוד באי באלי, המשטרה התחילה לחייב את מי שמסתובב בלי מסכה לעשות שכיבות סמיכה בתור עונש.

לפי הדיווחים, העונש על הליכה ברחוב ללא מסכה הוא 50 שכיבות סמיכה בעוד העונש על עטיית מסכה רק על הפה ולא על האף הוא 15 שכיבות סמיכה. למרות שהעונש הוא לכל מי שמסתובב ברחוב ללא מסכה, בפועל עיקר המיזם נועד להגביר את האכיפה אצל התיירים שלא מכבדים את החוק המקומי.

לדברי המשטרה, חלק גדול מהתיירים באי לא רוצים להסתובב עם מסכה בנופש, וטוענים שהם לא מכירים את החיוב לעטות מסכה בציבור, או שהמסכה שלהם נהרסה. לאחר שהתיירים נתפסים על ידי השוטרים, הם נדרשים לעשות שכיבות סמיכה ברחוב, ולאחריהם הם מקבלים מסכה במתנה.

המשטרה המקומית הודיעה כי ניתן גם להחליף את שכיבות הסמיכה בקנס כספי של 100,000 רופי, אבל אם הסכום הזה נשמע לכם גבוה מדי, אל תדאגו- מדובר בשווי כספי של 7 דולר. לפי הדיווחים, מאז תחילת מבצע האכיפה 70 אנשים העדיפו לשלם את הקנס בעוד 30 אחרים בחרו לעשות כושר ברחוב במקום, ולהצטלם לרשתות החברתיות.

האי באלי נפגע לאחרונה מהקורונה, וכיום הוא סגור לתיירים. התיירים שכבר נכנסו לאי לפני התפרצות המגיפה לא חויבו לעזוב, אבל עדיין מתבקשים לשמור על הנחיות המדינה, לפחות אם הם לא רוצים להמשיך לעשות שכיבות סמיכה.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!