בר'לה קרומבי: נתניהו התקשר לברך, לא התערב

יועץ התקשורת והאסטרטג ברל'ה קרומבי שליווה את קמפיין הפריימריז של יו"ר מפלגת הבית היהודי חגית משה, אמר היום (חמישי) לערוץ 7 כי הקרדיט על הניצחון בהחלט מגיע לה.

"מי שהביא לניצחונה של חגית משה זו חגית משה", אמר קרומבי לערוץ 7. "אמנם גם אני בתור אסטרטג הקמפיין וגם אנשים נוספים שעבדו איתנו אני חושב שעשינו קמפיין מאוד מקצועי, נקי ויפה, אבל חגית היא זו שהביאה את הניצחון ולה מגיע הקרדיט. אני לא אומר את זה בענווה, באמת זה ככה".

במהלך הקמפיין תודרכו עיתונאים על ידי גורמים בבית היהודי כאילו משה היא עושה דברו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. "הכי כיף לפתוח עיתון בבוקר ולקרוא כל מיני תדרוכים של עיתונאים ששמעו מפה ושמעו משם ומספרים דברים, ואתה היית שם ברגע שהתקבלו ההחלטות וכמו שאומרים לא דובים ולא יער", אומר קרומבי.

"ראש הממשלה כבודו במקומו מונח, אנחנו מכבדים את ראש הממשלה, חגית משה התמודדה בבית היהודי, סגנית ראש העיר בבית היהודי. אני עשיתי לה את הקמפיין גם בירושלים, הייתי האסטרטג שלה. היא אשת הבית היהודי, המפד"ל המיתולוגית, 28 שנים. אני חושב שזה מגוחך. קצת ניפחו פה את ההתערבות של ראש הממשלה הרבה מעבר לפרופורציות. הייתה שיחת טלפון מראש הממשלה שהוא בירך אותה על ההתמודדות ומכאן אנחנו התנהלנו לגמרי עצמאית".

קרומבי הסביר את "הסוד של חגית". לדבריו, "חגית היא אדם של אנשים. היא אשת עשייה מדהימה, היא אדם של אנשים, היא אדם שנוגע בלבבות. תמיד היא אומרת 'אני חגית מבאר שבע', היא גדלה בבאר שבע בפריפריה. היא בגובה העיניים, למרות שהיא סגנית ראש עיר ועכשיו היא ראש המפלגה. כל מי שמכיר אותה יודע את זה ואני חושב שזה גם כן ההצלחה שלה. היא התקשרה לאנשים וידעה בדיוק מי זה כל אחד".

על האחדות בימין הוא אמר: "כל הזמן חגית אמרה שהמשימה הראשונה זה לאחד את שתי המפלגות. באמת היום כשרואים את מפלגת האיחוד הלאומי ומפלגת הבית היהודי מבינים שאין שום הבדלים ביניהן".