ישראל תחסן את נציגיה ברחבי העולם

צוות בין משרדי בוחן את יישום הוראת ראש הממשלה לחסן את שליחיה של ישראל ברחבי העולם.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ח' בשבט תשפ"א

ישראל תחסן את נציגיה ברחבי העולם-ערוץ 7
חיסון לקורונה. אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

צוות בין משרדי בראשות המטה לביטחון לאומי במשרד ראש הממשלה החל היום (חמישי) בבחינת הדרכים שבהן ניתן לחסן מפני קורונה את הנציגים והשליחים הישראלים ברחבי העולם.

זאת על פי בקשה שהגיעה מצידו של שר החוץ גבי אשכנזי ובאישורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

במברק שנשלח לנציגויות השונות בעולם ממשרד החוץ נכתב, "אנו מכוונים לחסן את כלל העובדים בחו"ל, שליחים, אית"נים (עובדים ישראלים בשגרירות שאינם אנשי משרד החוץ), ובני משפחותיהם מגיל 16 ומעלה, ממשרד החוץ וממשרדי ממשלה אחרים הפועלים בנציגויות".

על פי הערכות מדובר בכ-3,000 בני אדם שיזדקקו לחיסון. הדרך לחסן מורכבת שכן כל הנציגים יידרשו לטוס לישראל ולקבל כאן את החיסון, לאחר שהתגלו קשיים רבים בניסיון לשלוח את החיסונים לכל רחבי העולם.

השאלות המרכזיות שעומדות בפני הצוות הבין משרדי הן כיצד להוציא אל הפועל את המבצע, שהרי השליחים אמורים להגיע גם ממדינות שאין בהן טיסות פעילות ובנוסף קיימת שאלה לגבי זמן ואופן שהייתם בישראל בין קבלת חיסון אחד לשני.

מדובר במבצע לוגיסטי מורכב שייסגר בימים הקרובים ומטרתו להצליח לחסן את הנציגים, מבלי לפגוע בעבודות השגרירויות. על פי הערכות ראשוניות, מבצע כזה שיהיה חייב לחלק את הדיפלומטים למספר קבוצות, יימשך כמה חודשים וההשקעה בו תהיה מיליוני שקלים.