כניסת זרים לישראל תותנה בבדיקת קורונה

שר הפנים דרעי: כניסת זרים שהגעתם אושרה תותנה בבדיקת קורונה לפני הטיסה והצגת תוצאה שלילית.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ח' בשבט תשפ"א

כניסת זרים לישראל תותנה בבדיקת קורונה-ערוץ 7
מעבדת הקורונה בנתב"ג
צילום: לע"מ

שר הפנים אריה דרעי הודיע כי החל מהערב בחצות (חמישי) כניסתם של זרים שהגעתם אושרה במגבלות הקיימות, תותנה בהצגת תוצאות שליליות של בדיקת קורונה שבוצעה במהלך 72 השעות לפני הטיסה.

החלטה זו אינה מבטלת את איסור כניסת הזרים לישראל במהלך תקופת הקורונה, עליה החליט השר דרעי בחודש מרץ 2020.

התניה זו לבדיקת קורונה תחול על מי שכניסתו אושרה בהתאם למגבלות הכניסה לישראל.

השר דרעי אמר: ״אנו ממשיכים להאבק בהתפשטות נגיף הקורונה ועושים שימוש בכל הכלים העומדים לרשותנו. זאת, כדי לחזור לשגרה בהקדם האפשרי״.

בתוך כך, ועדת תיעדוף החיסונים המליצה הערב (חמישי) למשרד הבריאות לאפשר לנערים ונערות בני 16-18 להתחסן, בכפוף לאישור הורים. ההמלצה לחסן תיכוניסטים בכיתות י"א-י"ב נועדה לאפשר להם להיבחן בבחינות הבגרות.

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי יכריע האם לקבל את ההמלצה ולתת לקופות החולים אור ירוק לחיסון נערים ונערות.

שר הביטחון בני גנץ הגיב: ''בהתאם לדרישת כחול לבן בישיבת הממשלה החליטה ועדת התיעדופים לחסן את בני 16-18. נמשיך לעמוד ישר על מה שנכון מתוך הממשלה ולא ניתן לשיקולים פוליטיים לקבוע סדרי עדיפות במלחמה בקורונה.

''החינוך חייב להיות בראש סדר העדיפויות שלנו, אחרי שדאגנו שהמורים יחוסנו עלינו לוודא שבני הנוער יוכלו לקיים את הבגרויות ולחזור למסגרות בהקדם'', הוסיף גנץ.

נציין כי ועדת תיעדוף החיסונים לא אישרה לחסן מחלימים מקורונה עם רמת נוגדנים נמוכה. רוב חבריה הצביעו בעד חיסון נשים שנמצאות בשליש האחרון להריון.

קופות החולים כללית ומאוחדת הרחיבו אתמול את מבצע החיסונים ויאפשרו גם לבני 35 עד 40 לקבוע תור לקבלת חיסון. שתי קופות החולים האחרות - מכבי ולאומית, ממתינות להנחיות משרד הבריאות ובינתיים לא מרחיבות את מבצע החיסונים אצלן.