מותו של אהוביה סנדק: רבנים נפגשו עם המשנה לפרקליט המדינה ודרשו ועדת חקירה

המשנה לפרקליט המדינה הסביר לרבנים מדוע הוקם צוות חקירה משותף לאחר התאונה בה נהרג אהוביה סנדק. הרבנים ביקשו ועדת חקירה חיצונית.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ח' בשבט תשפ"א

מותו של אהוביה סנדק: רבנים נפגשו עם המשנה לפרקליט המדינה ודרשו ועדת חקירה-ערוץ 7
מחאה בירושלים על מותו של אהוביה סנדק
צילום: דוברות

רבנים בציונות הדתית קיימו פגישה יוצאת דופן עם המשנה לפרקליט המדינה עו"ד שלמה (מומי) למברגר, שעסקה בחקירת מותו של אהוביה סנדק ז''ל במהלך מרדף משטרתי בבנימין.

בכאן 11 דווח כי הרבנים פנו ללמברגר בחיפוש אחר כלים להרגיע את השטח ולעזור להם לשכנע שהחקירה מתנהלת בצורה מקצועית ויסודית. הרבנים דרשו מהמשנה לפרקליט המדינה להקים ועדת חקירה חיצונית.

בפגישה שנערכה באמצעות ''זום'' השתתפו הרב חיים דרוקמן, הרב שמואל אליהו, הרב יהושע שפירא, הרב דוד סתיו, הרב יעקב מדן, והרב דודי דודקביץ'.

למברגר לא סיפק פרטים מתוך החקירה. הוא הסביר לרבנים מדוע הוקם צוות חקירה משותף למשטרה ולמחלקה לחקירות שוטרים, הדגיש את ההפרדה בין הגופים ופירט מדוע כי יש צורך לבצע חקירה משותפת לכל שלב בתאונה.

בתוך כך, מאות בני אדם הפגינו הערב (חמישי) בעשרות מוקדים ברחבי הארץ. המוחים נושאים את תמונתו של אהוביה ז"ל וקוראים להקמת ועדת חקירה שתחקור את התנהלות ימ"ר ש"י ואת מותו של הנער.

בגשר בר אילן ברמת גן חסמו עשרות מפגינים את כביש מספר 4 למשך דקות ארוכות. שוטרים שהגיעו למקום פינו את המפגינים. בגשר המיתרים בכניסה לעיר ירושלים עשרות מפגינים חסמו את הכניסה לעיר לסירוגין.

הפגנות מתקיימות גם בשומרון, בנוף הגליל, בצומת לטרון, מול המטה הארצי בירושלים, באשקלון, בבאר שבע, בצומת ניצן, בצפת, בחולון ובעשרות נקודות נוספות.