שוטרים הותקפו בבני ברק - תיעוד

חרדים קיצוניים השליכו אבנים לעבר הרכב, ניפצו שמשות וניקרו צמיגים. שוטרת נפצעה קל. ''אספסוף מופרע הלבוש כחרדי''.

ערוץ 7 , ח' בשבט תשפ"א | עודכן: 22:07

שוטרים הותקפו בבני ברק - תיעוד-ערוץ 7
עשרות התפרעו בבני ברק
צילום: דוברות המשטרה

עשרות חרדים קיצוניים שהפרו את הנחיות הבריאות והתקהלו בבני ברק בניגוד לחוק, רגמו באבנים רכב אזרחי שבו נסעו שוטרים בתפקיד.

המתקהלים הבחינו בשוטרים שבתוך הרכב, התקהלו סביבו, השליכו אבנים לעבר הרכב, ניפצו שמשות וניקרו צמיגים.

המתקהלים אף ניסו לפתוח את דלתות הרכב, בעוד שוטרים שישבו ברכב נאלצו להזעיק עזרה וחילוץ. שוטרת נפגעה באורח קל.

השר לביטחון פנים אמיר אוחנה אמר כי ''האלימות הפרועה שראינו הערב בבני ברק היא פשע נבזי וחילול השם בידי נבלים ברשות התורה. היא לא תעבור בשקט. התגובה בוא תבוא, ומהר''.

אוחנה הדגיש כי הוא ''מגבה ומחזק את השוטרות השוטרים הנושאים על גבם את המשימה הקשה וכפויית הטובה של המאבק בהתפשטות נגיף הקורונה, אכיפת החוק והסדר, והמלחמה בטרור ובפשיעה''.

ח״כ משה ארבל (ש"ס) הגיב ''אני מביע זעזוע ושאט נפש מאספסוף מופרע הלבוש כחרדי שפגע פיזית בשוטרי משטרת ישראל. אין לברבריות מהסוג הזה מקום במחננו ובחברה חפצת חיים. אני מצפה מרשויות האכיפה למצות את הדין עם פורעים אלו. הם אינם חרדים״.

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, קרא לסגור את העיר עד לתפיסת הפורעים: ''הלינץ' הערב בבני ברק הוא חציית כל הקווים האדומים. לא מדובר בסתם התפרעות אלא מדובר בטרור מן הסוג החדש והטיפול חייב להיות בהתאם", אמר ליברמן.

''יש לסגור את העיר לנכנסים ויוצאים עד שכל פראי האדם שהיו שותפים לו יתפסו ויענשו בחומרה. לא נקבל מצב של מדינה בתוך מדינה'', הוסיף ח"כ ליברמן.

שרת התפוצות עומר ינקלביץ' אמרה כי ''תמונות האלימות הקשות כנגד שוטרים הערב בבני ברק מזעזעות. השוטרים הללו עושים עבודת קודש באכיפת הנחיות מצילות חיים, ומגיעה להם הוקרה על פעילותם. חובה למצות את מלוא חומרת הדין עם הפושעים שהרימו יד על שוטרים".