נפתלי בנט: אני גאה להיות עם כיפה סרוגה, המהות של הציונות הדתית היא ההנהגה

יו"ר ימינה לחדשות 12: ימינה היא הבית גם של הדתיים, גם של החילונים, גם של הדרוזים של כל מי שמאמין שצריך פה מדינה ציונית חזקה.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ח' בשבט תשפ"א

נפתלי בנט: אני גאה להיות עם כיפה סרוגה, המהות של הציונות הדתית היא ההנהגה-ערוץ 7
נפתלי בנט בנהריה
צילום: דוברות

שר הביטחון לשעבר ויו"ר ימינה, נפתלי בנט, אמר הערב (חמישי) לחדשות 12 כי המפלגה פונה לכלל המגזרים בישראל.

"יש לי מפלגה מאוד קוהרנטית. ימינה היא הבית של הציונות הדתית, לצד החילונים, המסורתיים, חרדים.
ושלא תהיה טעות - אני גאה להיות עם כיפה סרוגה", אמר בנט.

''אני גאה שהייתי בסיירת מטכ"ל עם כיפה, שהייתי מפקד פלוגה, שהייתי מנכ"ל הייטק כי המהות, בעיניי, של הציונות הדתית, זה הנהגה''.

בנט הדגיש: ''אני לא מוותר על אף אחד. ימינה היא הבית גם של הדתיים, גם של החילונים, גם של הדרוזים של כל מי שמאמין שצריך פה מדינה ציונית חזקה.

''מדינה וממשלה שאכפת לה והיא לא נוטשת את האזרחים כמו שנתניהו עשה, וגם כמו שגדעון סער עשה בשנה האחרונה", הוסיף יו"ר ימינה.

מוקדם יותר הגיע בנט לסיור עסקים בנהריה יחד עם מועמד ''ימינה'' לכנסת ומנהיג מחאת העצמאים אביר קארה, ועם חברת מועצה העיר אורנה שטרקמן.

ח"כ בנט אמר, "העובדה שאחרי שנה נתניהו ורגב לא סגרו את נתב"ג והביאו לפה מוטציות בריטיות, דרום אפריקאיות וברזליות היא מחדל עצום. המחדל הזה רשום על שמם.

''תחשבו אם היו סוגרים את נתב"ג, כמה סבל היה נחסך, כמה אנשים היו ניצלים ממוות. כמה בעלי עסקים יכלו לא לפשוט את הרגל. זה הכשלון הגדול ביותר בתולדות מדינת ישראל מאז מחדל יום הכיפורים, אז זה היה אדישות והיום זה חוסר איכפתיות. זה מחדל של חוסר אכפתיות''.

עוד אמר בנט, "לא יכול להיות שאף שר לא הגיע לפה אחרי השיטפון שהיה פה. היה פה שטפון לפני שנה, והשנה בדיוק אותו דבר. הממשלה הבטיחה לעשות אבל לא עשת כלום למען העסקים. זו הנהגה חובבנית, שלא אכפת לה. ב23.3 נחליף אותה בהנהגה שעובדת למען הציבור, למען העסקים ולמען עם ישראל״.

מנהיג מחאת העצמאים, אביר קארה: "ראינו פה עסקים סגורים בגלל הסגר ובגלל השטפון. יש עסקים עוד מחודש מרץ שלא התאוששו. אנחנו רואים את זה חוזר על עצמו. יש פה עסק עם נזק של 3 מיליון שקל מהשטפון שנה שעברה, הגיע הקורונה והוא פשוט עומד סגור.

''המחדלים של הממשלה הם בנתב"ג, הם מול העסקים. זו אותה ממשלה. לכן הבאתי לכאן את ראש הממשלה הבא, את נפתלי בנט. רק לבנט איכפת. את השינוי אפשר לעשות רק בפתק אחד, רק אם תבחרו בימינה", הדגיש קארה.