מאות מפגינים בכל רחבי הארץ: "להקים ועדת חקירה עכשיו"

מאות בני אדם הפגינו הערב בעשרות מוקדים ברחבי הארץ וקוראים להקים ועדת חקירה שתחקור את התנהלות ימ"ר ש"י ואת מותו של אהוביה סנדק.

ערוץ 7 , ח' בשבט תשפ"א

מאות מפגינים בכל רחבי הארץ: "להקים ועדת חקירה עכשיו"-ערוץ 7
מפגינים באילת
צילום: דוברות

מאות בני אדם הפגינו הערב (חמישי) בעשרות מוקדים ברחבי הארץ, כשהם נושאים את תמונתו של אהוביה סנדק ז"ל וקוראים להקמת ועדת חקירה שתחקור את התנהלות ימ"ר ש"י ואת מותו של הנער.

בגשר בר אילן ברמת גן חסמו עשרות מפגינים את כביש מספר 4 למשך דקות ארוכות. שוטרים שהגיעו למקום פינו את המפגינים. בגשר המיתרים בכניסה לעיר ירושלים עשרות מפגינים חסמו את הכניסה לעיר לסירוגין.

הפגנות מתקיימות גם ביהודה ושומרון, בנוף הגליל, צומת לטרון, מול המטה הארצי בירושלים, באשקלון, באר שבע, צומת ניצן, צפת, חולון, אילת, רעננה, צומת שילת, קריית ארבע, צומת כרכור, רמת גן, בת ים, צומת לכיש ועוד.

מחאה בירושלים על מותו של אהוביה סנדק
צילום: דוברות

בתוך כך, רבנים בציונות הדתית קיימו פגישה יוצאת דופן עם המשנה לפרקליט המדינה עו"ד שלמה (מומי) למברגר, שעסקה בחקירת מותו של אהוביה סנדק ז''ל במהלך מרדף משטרתי בבנימין.

בכאן 11 דווח כי הרבנים פנו ללמברגר בחיפוש אחר כלים להרגיע את השטח ולעזור להם לשכנע שהחקירה מתנהלת בצורה מקצועית ויסודית.

בפגישה שנערכה באמצעות ''זום'' השתתפו הרב חיים דרוקמן, הרב שמואל אליהו, הרב יהושע שפירא, הרב דוד סתיו, הרב יעקב מדן, והרב דודי דודקביץ'.

למברגר לא סיפק פרטים מתוך החקירה. הוא הסביר לרבנים מדוע הוקם צוות חקירה משותף למשטרה ולמחלקה לחקירות שוטרים, הדגיש את ההפרדה בין הגופים ופירט מדוע כי יש צורך לבצע חקירה משותפת לכל שלב בתאונה.