הרב חיים דרוקמן על הפגישה עם המשנה לפרקליט המדינה: "דרשנו להקים ועדת חקירה חיצונית"

הרב דרוקמן סיפר לערוץ 7 על פגישת רבני הציונות הדתית עם המשנה לפרקליט המדינה, במהלכה שמעו על חקירת מותו של אהוביה סנדק ז''ל.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ח' בשבט תשפ"א

הרב חיים דרוקמן על הפגישה עם המשנה לפרקליט המדינה: "דרשנו להקים ועדת חקירה חיצונית"-ערוץ 7
מחאה בירושלים על מותו של אהוביה סנדק
צילום: דוברות

רבנים בציונות הדתית קיימו פגישה יוצאת דופן עם המשנה לפרקליט המדינה עו"ד שלמה (מומי) למברגר, שעסקה בחקירת מותו של אהוביה סנדק ז''ל במהלך מרדף משטרתי בבנימין.

זקן רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן אמר לערוץ 7 כי המטרה של מפגש הרבנים עם המשנה לפרקליט המדינה היתה לדרוש ועדת חקירה חיצונית ואובייקטיבית שתבדוק את נסיבות מותו של אהוביה.

"מגמת המפגש הייתה לא כדי להרגיע את הציבור, אולי ממילא זה היה מרגיע את הציבור, אבל המגמה של המפגש הייתה לבקש ועדת חקירה חיצונית אובייקטיבית", אמר הרב דרוקמן לערוץ 7. "זאת הייתה המגמה וכמובן זה ירגיע את הציבור".

הרב דרוקמן הגיב לדיווח בכאן 11 ולפיו הרבנים ביקשו מלמברגר כלים להרגיע את הציבור. "זה נשמע מעוות, כאילו אנחנו חיפשנו איזה פטנט או משהו להרגיע את הציבור", אמר. "אנחנו רוצים להרגיע את הציבור במובן האמיתי, להרגיע את עצמינו כשיש כאן ועדת חקירה, בכל זאת נהרג אדם, שיש כאן ועדת חקירה אובייקטיבית".

"זאת הייתה מגמת הפגישה שלנו שאנחנו ביקשנו", הדגיש. בפגישה שנערכה באמצעות ''זום'' השתתפו הרב חיים דרוקמן, הרב שמואל אליהו, הרב יהושע שפירא, הרב דוד סתיו, הרב יעקב מדן, והרב דודי דודקביץ'.

בתוך כך, מאות בני אדם הפגינו הערב (חמישי) בעשרות מוקדים ברחבי הארץ. המוחים נושאים את תמונתו של אהוביה ז"ל וקוראים להקמת ועדת חקירה שתחקור את התנהלות ימ"ר ש"י ואת מותו של הנער.

בגשר בר אילן ברמת גן חסמו עשרות מפגינים את כביש מספר 4 למשך דקות ארוכות. שוטרים שהגיעו למקום פינו את המפגינים. בגשר המיתרים בכניסה לעיר ירושלים עשרות מפגינים חסמו את הכניסה לעיר לסירוגין.

הפגנות מתקיימות גם בשומרון, בנוף הגליל, בצומת לטרון, מול המטה הארצי בירושלים, באשקלון, בבאר שבע, בצומת ניצן, בצפת, בחולון ובעשרות נקודות נוספות.