אביב גפן חשף למי יצביע בבחירות לכנסת

בלב הסגר, בתוך הסערה שבה אנחנו חיים, גפן הפתיע והגיע לאולפן 103FM עם ערימה של שירים וסיפורים • האזינו לתוכנית המלאה

103FM , ט' בשבט תשפ"א

אביב גפן חשף למי יצביע בבחירות לכנסת-ערוץ 7
אביב גפן
צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

מעט אחרי שעוד אחד מימי הסגר הסתיים בשקיעה חורפית מרהיבה, אביב גפן ביקש להגיע לאולפן 103FM ולשתף את מאזיני הרדיו בפסקול המיוחד של התקופה, על פי גרסתו.

בשעתיים שערך והגיש, הביא כמה מהשירים האהובים עליו ומהאמנים שהוא לא מוותר על הופעות שלהם. היו שם אמנים גדולים כמו ברוס ספרינגסטין, דוראן דוראן, להקת רוקפור הישראלית, ואמנים צעירים ומבטיחים - והייתה גם נעימה אחת, מוכרת, שמצליחה לרגש אותו עד דמעות.

בין הצלילים סיפר גפן, בין השאר, על ימיו כתקליטן צעיר, שכאב את העובדה שבנות גילו לא בחרו בו לריקוד הסלואו; על המנטור שלום חנוך שהוא חייב לו תודה על תחילת דרכו; על המפגש על כוס וויסקי עם רוג'ר ווטרס שלא הסתיים בסולחה, ועוד ועוד.

אביב גם השיב לשאלות מאזינים, ששלחו הודעות ווטסאפ לאולפן, בין השאר בנושא המפלגה שלה הצביע ושלה הוא מתכוון להצביע בבחירות הקרובות. "הצבעתי ליאיר לפיד, ולא כי הוא חבר שלי או של אבא", אמר גפן, "לדעתי, הוא בשל להוביל את המחנה. הוא היה, הוא טעה, הוא למד ותיקן - וחייבים לתת לו את הצ'אנס הראוי לו".

גפן סיפר שבין האמנים שמשפיעים עליו כיום נמצא קווין פארקר ("סטלן, מבריק"), והזכיר גם את תום יורק. הוא העריך, באופטימיות, שההופעות יחזרו כבר באמצע מארס, והוסיף: "תהיה פריחה ענקית".